26.09.2016 00:05

Prima victorie pentru Titu

*Formația antrenată de Gheorghe Becheanu s-a impus categoric în duelul cu revelația debutului de campionat, echipă care nu pierduse niciun meci în primele trei etape

LIVIU DOBRE

Urban Titu a obținut prima victorie din acest nou sezon de Liga a III-a și nu împotriva oricui. Chiar dacă pornea cu șanse mici în confruntarea de pe teren propriu cu marea revelație a seriei, ACS Șirineasa, care obținuse victorii pe linie în primele trei etape, formația antrenată de Gheorghe Becheanu s-a impus categoric. Dâmbovițenii au câștigat la scor de neprezentare, toate cele trei goluri fiind marcate în repriza a doua. Enache a deschis scorul în minutul 65, pentru ca Truță să reușească apoi “dublă” (75 și 80). Cu acest succes, Urban Titu a acumulat cinci puncte și ocupă locul 7 în clasamentul Seriei C3. Formația de pe “Orășenesc” este neînvinsă în ultimele trei jocuri, după două remize cu Flacăra Moreni (1-1) și FC Voluntari II (2-2) și o victorie cu ACS Șirineasa (3-0), singura înfrângere fiind înregistrată în prima etapă, cu Sporting Roșiori (1-2). Urban Titu a evoluat în formula: Drăgușin – Sima, Vlad, Negulescu, Lupu – R. Enache (83 Stere), Ștefan, Bărcănescu, I. Enache – Manole (69 G. Ion), Truță (85 Ionică). Rezerve neutilizate: Popa – Iancu. Cu cele doua goluri marcate în disputa cu ACS Șirineasa, Truță a ajuns la patru goluri în acest sezon.