26.05.2016 17:20

Pătulea a marcat două goluri cu Dunărea Călărași

* Atacantul târgoviștean continuă să puncteze în Liga a II-a, reușind o „dublă” pentru Farul Constanța în ultima etapă

L.D.

Adrian Pătulea și-a trecut numele pe lista marcatorilor și în ultima etapă din play-off-ul Seriei B1, în confruntarea cu Dunărea Călărași, pe care Farul Constanța a câștigat-o cu scorul de 3-2. Atacantul târgoviștean a deschis scorul în minutul 37 al partidei, după ce a reluat cu capul în plasă din șase metri, pentru ca în minutul 75 să înscrie din nou, cu un șut la colțul lung. De altfel, acesta a reușit și o pasă de gol, în minutul 72, când l-a servit foarte bine pe Chițu. Pătulea a ajuns, astfel, la șase goluri în play-off, ocupând primul loc în clasamentul golgheterilor acestei serii, alături de Valentin Alexandru.