03.09.2015 10:03

Patru medalii la „Cupa Drobeta”

* Judoka de la CS Târgoviște au obținut două medalii de argint și două de bronz la turneul international de judo de la Drobeta Tr. Severin

LIVIU DOBRE

Judoka de la CS Târgoviște, pregătiți de Gabriel Cărănescu, au participat la „Cupa Drobeta”, un turneu internațional de judo desfășurat la Drobeta Tr. Severin, la care au concurat în jur de 1.000 de sportivi din aproximativ 15 țări. Aceștia au obținut rezultate bune, întorcându-se cu patru medalii. Astfel, Alexandru Stan (cat. 50 kg – U12) și Remus Cernea (cat. 27 kg – U12) au cucerit medalii de argint, iar Oana Marinescu (40 kg – U12) și Cosmina Marin (52 kg – U14) au obținut medalii de bronz. Evoluții bune au mai avut Mihail Mihai (cat. 73 kg – U18) și Iulian Rusu (cat. 60 kg – U18), care s-au clasat pe locul 5. „Rezultatele sunt foarte bune, însă se putea mai bine. Ambele medalii de aur le-am pierdut la limită”, ne-a mărturisit Gabriel Cărănescu.