23.11.2014 14:22

Odobești e prima în Onoare Vest

Vișina – Zăvoiu 4-5, Odobești – Odaia Turcului 5-1, Morteni – Românești 3-0 (întrerupt în minutul 18 la scorul de 1-0 pentru gazde), PCM Ungureni – Corbii Mari 3-2, Șelaru – Burduca 5-1, Mogoșani - Picior de Munte 6-2, Jugureni – Cătunu 2-2, Ionești – Răscăeți 2-4.

* Echipe penalizate cu 1 punct

** Comisia de Apel a schimbat decizia Comisiei de Competiții și Disciplină la meciul PCM Ungureni – Voința Visina, menținând rezultatul din teren (1-2)

** Comisia de Apel a schimbat decizia Comisiei de Competiții și Disciplină la meciul Unirea Românești – AS Corbii Mari, hotărând 0-3, de la 3-1

Etapa viitoare, martie, 2015: Răscăeți – Zăvoiu, Vișina - Odaia Turcului, Odobești – Românești, Morteni - Corbii Mari, PCM Ungureni – Burduca, Șelaru - Picior de Munte, Mogoșani – T. Cătunu, Jugureni – Ionești.

* Partida dintre Morteni și Românești a fost întreruptă în minutul 18, la scorul de 1-0 pentru gazde, după ce arbitrul Vasile Grigorașcu a fost lovit de un jucător al echipei oaspete.