07.04.2015 00:56

Odobești și Burduca mai fac o surpriză

Astăzi, de la ora 17.00, jurnaldedambovita.ro vă va ține la curent cu tot ce însâmtâmplă în jocurile din optimile fazei județene a Cupei României.

Avântul Produlești - Recolta Gura Șuții

PAS Pucioasa - Bradul Moroeni 2-5 (final)

Mihăilescu 21, 24-pen/ Iosif 10, 64, Jianu 13-aut, Voicu 55, Leotescu 59

Voința Crevedia - FC Aninoasa 1-2 (final)

V. Ștefan 76/ A. Ștefan 36, Moțoi 56

Atletic Fieni - Comerțul Brezoaele 5-0 (final)

Tudorache 34, Calea 40, 73, Sacagiu 75, Lobodan 80

Luceafărul Dragomirești - Flacăra Moreni 1-7 (final)

A. Radu 40/ M. Plăcintă 28, Negrea 53, Banu 68, 89, Bergheaua 75, 85, Vișan 82

Viitorul Burduca - Progresul Mătăsaru 4-2 (final)

Nuță 24, C. Dinu 34, Ivancea 55, 73/ V. Ștefan 12, 77

Libertatea Urziceanca - CS Petrești 7-2 (final)

Stoica 18, 84, Mărgărit 38-pen, 40, Tatu 52, Silivan 59, Mânzu 77/ Ivașcu 49, 80-pen

Știința Odobești - Avicola Tărtășești 2-1 (final)

Didă 4, Tică 75/Chirilă 45

Avântul Produlești - Recolta Gura Șuții 0-2 (final)

Motolici 22, I. Radu 36

Evenimente

* Pucioasa și-a marcat un gol în propria poartă în minutul 13, la scorul de 0-1.

Pucioasa a egalat dintr-un penalty la scorul de 1-2.

* Dragomirești marchează la primul șut pe poartă, în minutul 40, din lovitură liberă.

Urziceanca și-a dublat avantajul dintr-un penalty transformat de Mărgărit.

S-au încins spiritele la Dragomirești, iar un suporter morenar a fost lovit cu o doză de bere de către spectatorii localnici.

Jucătorii de la Dragomirești sunt foarte nervoși, dar și nemulțumiți de arbitrajul lui Codruț Tudor, pe care l-au înconjurat după golul marcat de Negrea.

Dragomiresti evoluează în inferioritate numerică din minutul 54, după ce Sergiu Nedelcu a primit cartonaș roșu pe motiv că a scuipat și înjurat arbitrul.

Dragomirești a schimbat și portarul, Simion accidentându-se la faza din care a marcat Negrea.

Arbitraj foarte slab al lui Codruț Tudor la Dragomirești cu greșeli de nepermis pentru acest nivel.

Petrești a avut un penalty la scorul de 6-1 transformat de Ivașcu.