02.10.2014 00:05

Noi înfrângeri pentru CSU Târgoviște

❚ Atât băieții, cât și fetele au pierdut la finalul săptămânii trecute, continuând să rămână fără puncte în noul sezon competițional

L.D.

Echipele de handbal masculin și feminin ale CS Universitatea Valahia Târgoviște au înregistrat noi înfrângeri în ultima etapă. Astfel, la masculin, echipa antrenată de Aurel Iancu a fost învinsă fără drept de apel de CSM II București, în deplasare, cu 48-27, la pauză bucureștenii conducând cu 24-11. De partea cealaltă, fetele nu au cedat ușor în partida disputată pe teren propriu cu HC Piatra Neamț, fiind învinse cu 29-24, după ce la pauză tabela indica egalitate, scor 14-14. Astfel, atât băieții, cât și fetele rămân în continuare fără puncte în noul sezon competițional, ocupând, de altfel, poziții codașe în clasament.