Ne-au mușcat "câinii"

Ne-au mușcat

* Chindia a pierdut miercuri aseară amicalul cu Dinamo București, chiar dacă la pauză a condus cu 1-0, grație unui eurogol reușit de Cherchez

C.M.

Aproximativ 2.500 de oameni au urmărit miercuri spre seară amicalul de lux dintre Chindia și Dinamo București. Echipa lui Nicu Croitoru a oferit o replică destul de bună și a terminat în avantaj prima repriză, după golul lui Cherchez (24).

După pauză, Mircea Rednic a apelat la mai mulți jucători importanți și Dinamo a reușit să întoarcă rezultatul prin golurile marcate de Fai (69) și Gavrilă (75).

Chindia: Gârlea – Pătru, Vătavu, Ispas, C. Dinu – Anton, Voinea – Dobre, Cherchez, Neniță – Popa. Au mai jucat: Meilă, Cristică – Parghel, B. Dinu, Cruceru, A. Ilie, Nisipeanu, Grigore, Ene, L. Mihai, Vasile, Dan, Stoica, B. Matei, Aioani.

Dinamo: I. Popescu – Corbu, Marc, M. Popescu, Filip – Van Haaren, Orlin, Petre, Lazăr – Harlem, Moldovan. Au mai jucat: Abraham – Nedelcearu, Dima, Fai, C. Matei, Târcoveanu, Gavrilă, Hincinschi, Rotariu.

A fost ultimul meci a lui Răzvan Dobre pentru Chindia, acesta alegând să profeseze în Emiratele Unite.