23.04.2018 01:06

Morenarii se impun clar la Bradu

COSMIN SAVA

Flacăra Moreni s-a descurcat excelent în ultima etapă a Ligii a III-a. Trupa pregătită de Gabriel Paraschiv s-a deplasat la Bradu, pentru disputa cu formația locală. Gazdele au deschis scorul prin Alexandru Trașcă (16), dar avantajul lor nu a durat mult, pentru că morenarii au egalat în minutul următor prin Alexandru Roman. Flacăra a trecut în avantaj grație reușitei semnate de Bogdan Tocan (27), pentru ca Atletic să restabilească egalitatea prin Alexandru Preda (32). După pauză, morenarii s-au dezlănțuit și au înregistrat cea mai clară victorie din acest sezon. Mai întâi, Mihai Plăcintă a punctat din penalty și a adus formația morenară în avantaj (60), pentru ca Alexandru Oae (64) și Alexandru Neacșu (7) să ducă scorul la 2-5. Flacăra a început în formula Curchi - A. Costache, Oae, Matei, A. Negrea - M. Plăcintă, Neacșu - Tocan, Roman, Rosciugă - Neguț. Au mai intrat Drăgan, B. Negrea, Tânțaru și Al. Costache. Trupa lui Gabi Paraschiv a obținut cea de-a patra victorie în meciurile din deplasare disputate în acest sezon, ajungând la 21 de puncte. Flacăra se descurcă mai bine în deplasare în acest sezon, pe teren propriu a obținând doar două victorii. În etapa următoare, Flacăra joacă pe teren propriu cu CS Mioveni II, vineri, de la ora 17.00. Meciul tur s-a încheiat cu victoria argeșenilor (2-1).