22.06.2016 10:13

Medaliați cu aur la Baia Mare

* Trei judoka de la CS Târgoviște au urcat pe prima treaptă a podiumului în etapa finală a Campionatului Național de Copii U12 și U13

LIVIU DOBRE

Judoka de la Clubul Sportiv Târgoviște au obținut rezultate foarte bune în etapa finală a Campionatului Național de Copii U12 și U13, care s-a desfășurat la Baia Mare. Sportivii antrenați de Ilie Torcică și Gabriel Cărănescu s-au întors cu patru medalii de la această competiție. Cele mai bune rezultate le-au avut Gabriel Pleșa (categ. 38 kg), Daria Ghinescu (categ. +57 kg) și Iulian Negoescu (categ. 60 kg), toți la U12, care au cucerit aurul la categoriile unde au concurat, pentru ca Oana Marinescu să intre în posesia unei medalii de argint, la categoria 52 kg, la U13.

Medalii și pentru CSȘ Târgoviște

Rezultate bune au înregistrat și judoka de la Clubul Sportiv Școlar Târgoviște, antrenați de Romel Mușa. Astfel, Antonia Vasilache (U13) a cucerit o medalie de argint la categoria 29 kg, iar Taisia Baroian (U12) și Xenia Chițu (U12) au obținut câte un bronz la 26 kg, respectiv 32 kg.