30.05.2016 13:20
Meciuri întrerupte, contestații și acuzații
Galerie foto
Liga a V-a. Etapa a 24-a
Onoare Nord: Mănești – Ocnița 4-2, Ulmi – Buciumeni 6-3, Bezdead – Colibași 2-5, IL Caragiale – Gemenea 1-1, Lucieni - Șuța Seacă 0-2, Doicești – Runcu 3-3, Voinești – Tătărani 0-3.
Clasament
1. Caragiale 24 17 4 3 66-28 55
2. Gemenea 24 16 2 6 65-43 50
3. Colibași 24 15 4 5 69-26 49
4. Mănești 24 12 4 8 64-53 40
5. Ocnița 24 12 6 6 72-46 39**
6. Ulmi 24 9 7 8 48-45 34
7. Buciumeni 24 11 1 12 46-53 34
8. Runcu 24 10 2 12 59-59 32
9. Șuța Seacă 24 9 4 11 43-41 31
10. Doicești 24 7 7 10 45-59 28
11. Tătărani 24 7 6 11 49-58 27
12. Lucieni 24 5 7 12 41-80 22
13. Bezdead 24 5 5 14 45-70 20
14. Voinești 24 3 1 20 26-77 9*
* Penalizare 1 punct
** Penalizare 3 puncte
Etapa viitoare, duminică, ora 11.00: Doicești – Mănești, Runcu – Lucieni, Tătărani – IL Caragiale, Gemenea – Bezdead, Colibași – Ulmi, Buciumeni – Ocnița, Șuța Seacă – Voinești 3-0.
Onoare Vest: Ionești – Coada Izvorului 1-2, Răscăeți – Șelaru 2-1, Morteni – Zăvoiu 4-2, Mogoșani – Odaia Turcului 3-2, Raciu – Picior de Munte 1-2, V. Găești – Corbii Mari 5-1, Vișina – Jugureni 3-0
Clasament
1. Zăvoiu 24 20 2 2 106-29 62
2. C. Izvorului 24 16 3 5 91-52 51
3. Vișina 24 15 1 8 73-55 46
4. Răscăeți 24 14 2 8 63-46 44
5. Mogoșani 24 11 6 7 50-42 39
6. Morteni 24 12 2 10 54-51 38
7. P. de Munte 24 11 2 11 54-65 35
8. O. Turcului 24 10 3 11 67-63 33
9. Șelaru 24 9 4 11 51-61 31
10. Corbii Mari 24 9 2 13 58-72 29
11. Ionești 24 9 1 14 53-71 28
12. Raciu 24 7 3 14 50-75 24
13. Găești 24 8 0 16 45-81 24
14. Jugureni 24 1 1 22 22-76 4
Etapa viitoare, duminică, ora 11.00: V. Găești – Ionești, Corbii Mari – Raciu, Picior de Munte – Mogoșani, Odaia Turcului – Morteni, Zăvoiu – Vișina, Șelaru – Coada Izvorului, Jugureni – Răscăeți 0-3.
Onoare Sud: Românești – Slobozia Moară 5-4, PCM Ungureni – Răcari 3-0 (întrerupt la scorul 3-2), Titu II – Ghinești 9-1, Braniștea – Ghimpați 2-5, Ciocănești – Conțești 5-3, Podu Rizii – Bolovani 1-1, Lungulețu – Produlești 3-0.
Clasament
1. Ghimpați 24 20 3 1 102-35 63
2. Ungureni 24 19 0 5 71-28 57
3. S. Moară 24 14 5 5 65-38 47
4. Lungulețu 24 12 7 5 62-48 43
5. Conțești 24 12 0 12 66-61 36
6. Răcari 24 11 3 20 50-49 36
7. Titu II 24 9 6 9 52-40 33
8. Podu Rizii 24 10 3 11 61-61 33
9. Ghinești 24 9 4 11 39-51 31
10. Braniștea 24 10 1 13 42-66 31
11. Românești 24 11 1 12 51-60 19**
12. Ciocănești 24 6 3 15 48-64 18***
13. Bolovani 24 5 2 17 30-66 17
14. Produlești 24 0 0 24 8-87 -1*
* Penalizare 1 punct
** Penalizare 2 puncte
*** Penalizare 3 puncte
Etapa viitoare, duminică, ora 11.00: Podu Rizii – Românești, Bolovani – Lungulețu, Conțești – Braniștea, Ghimpați – Titu II, Ghinești – PCM Ungureni, Răcari – Slobozia Moară, Produlești – Ciocănești 0-3.
Liga a VI-a. Etapa a 21-a
Promoție Nord: P. Iedera – Vlădeni 4-3, C. Viișoara – I. Viișoara 1-1, Săcuieni – Mija 3-0 (întrerupt la 3-3), Valea Voievozilor – Rățoaia 2-2, V. Iedera – Dobra 6-2. Pietroșița a stat.
Clasament
1. I. Viișoara 19 14 1 4 63-25 43
2. Săcuieni 19 13 2 4 56-37 41
3. Pietroșița 19 13 0 6 53-38 39
4. P. Iedera 19 11 4 4 80-41 37
5. Col. Mija 19 9 3 7 52-48 30
6. Vlădeni 19 8 1 10 37-48 25
7. Rățoaia 20 6 5 9 29-41 23
8. C. Viișoara 19 5 5 9 51-49 20
9. V. Voiev. 19 5 3 11 24-54 18
10. Dobra 19 4 2 13 48-68 14
11. V. Iedera 19 2 4 13 33-77 10
Etapa viitoare (ultima), duminică, ora 11.00: I. Viișoara – P. Iedera, Vlădeni – Săcuieni, Mija – Valea Voievozilor, Pietroșița – V. Iedera, Dobra – C. Viișoara. Rățoaia stă.
Promoție Sud: Urziceanca II – Mircea Vodă 4-2, Gulia – Costești Vale 11-0, Băleni – Colacu 9-2, Tomșani – Burduca 5-4, Nucet – Butimanu 0-3. Hulubești stă.
Clasament
1. Urziceanca 19 14 2 3 78-29 44
2. M. Vodă 20 14 2 4 73-29 44
3. Gulia 19 11 3 5 87-49 36
4. Butimanu 19 11 3 5 57-39 36
5. Băleni 19 10 1 8 72-55 31
6. Burduca 19 9 1 9 52-57 28
7. Tomșani 19 8 2 9 46-71 26
8. Hulubești 19 6 3 10 47-62 21
9. Costești V. 19 5 3 11 42-66 18
10. Colacu 19 4 0 15 32-80 12
11. Nucet 19 3 0 16 21-70 6*
* Penalizare 3 puncte
Etapa viitoare (ultima), duminică, ora 11.00: Costești Vale – Urziceanca II, Hulubești – Băleni, Butimanu – Tomșani, Burduca – Gulia, Colacu – Nucet 3-0. Mircea Vodă stă.