31.03.2015 12:10

Meci întrerupt la Aninoasa. Denisa Comănoiu a fost lovită

Astăzi, de la ora 17.00, se joacă meciurile din etapa a 21-a (intermediară) a Ligii a 4-a, jurnaldedambovita.ro urmând să vă țină la curent cu tot ce se întâmplă pe stadioanele din județ, în cadrul secțiunii "FlashScore".

Libertatea Urziceanca – Săgeata Cătunu

FC Aninoasa – Voința Perșinari 3-0 (întrerupt în minutul 28 la scorul de 1-0)

PAS Pucioasa – Avântul Produlești 1-0

I. Vasile (3)

Recolta Gura Șuții – CS Petrești 2-0

I. Radu (40, 81)

Flacăra Moreni – Avicola Tărtășești 2-2

Iliescu (10, 33) / Costea (25), Chirvășuță (74)

Atletic Fieni – Luc. Dragomirești 5-1

Calea (39), V. Mihai (42), Ciobanu (51), Sacagiu (63), M. Tudorache (76) / Rădoiu (32)

Comerțul Brezoaele – Petrolul Târgoviște 2-1

Ene (28), Dinescu (48) / Șeran (14)

Unirea Cobia – Voința Crevedia 2-2

Marinescu (42), Verdeș (51) / Daia (16), M. Ștefan (59)

Progresul Mătăsaru – Bradul Moroeni 1-1

Petrescu (21) / Leotescu (54)

Libertatea Urziceanca – Săgeata Cătunu  4-3

Greblea (9), Tudor (18), Mărgărit (54), M. Popa (66) / G. Radu (35), Pietricică (55), F. Ștefan (73)

Evenimente

Comerțul Brezoaele a ratat penalty în minutul 6, la scorul de 0-0.

Meciul de la Aninoasa a fost întrerupt în minutul 28, la scorul de 1-0 pentru gazde, după ce Beni Popescu a lovit-o pe Denisa Comănoiu, centralul partidei. Arbitrul a acordat două cartonașe roșii în tabăra oaspeților, lui Beni Popescu și Mircea Junghie. Jucătorii eliminați nu au vrut să părăsească suprafața de joc în cele trei minute acordate de arbitru, care a fost nevoit să fluiere finalul. Beni Popescu a lovit-o pe Denisa Comănoiu cu palma peste față, iar Mircea Junghie i-a luat cartonașele și i le-a aruncat. Ultimul i-a adresat injurii arbitrei, a bruscat-o si a injurat-o.

Cobia evoluează în inferioritate numerică din minutul 58, după ce Cârstea a văzut al doilea cartonaș galben, fiind eliminat.

Flacăra a încheiat meciul cu un om în minus, după eliminarea lui Acasandrei în minutul 90+1.

PAS Pucioasa a evoluat în inferioritate numerică încă din minutul 25, după ce Grigore a primit cartonașul roșu.

Dublă eliminare la Urziceanca - Cătunu, Greblea (49), respectiv Petcu (83)

Antrenorul de la Cătunu, Nicolae Ifrim, a refuzat să facă deplasarea la Urziceanca.

* Vali Junghie, finanțatorul Voinței Perșinari, a ținut să transmită că niciunul din jucătorii eliminați nu a lovit-o pe Denisa Comănoiu. ,,Pentru mine e clar că toată lumea trage ca Aninoasa să promoveze, în special arbitrii. Nu e posibil să trimiți niște femei să arbitreze un asemenea meci. Arbitra de centru a fost pornită pe noi încă de la început, tema ei era să bată Aninoasa. Nu a băgat în seamă un jucător de-al nostru, accidentat, fază din care am și primit gol. Atenție mare, până atunci doar Perșinari a avut o ocazie mare. Chiar dacă l-au sunat pe Vasiloiu să-i spună că ne vor da minim zece goluri, cei de la Aninoasa nu au putut să ne dea gol decât cu ajutorul arbitrei. Nu a lovit-o nimeni, însă recunosc că fiul meu, Mircea, a înjurat-o. La ieșirea de pe teren, au sărit să-l bată spectatorii de la Aninoasa. Pe mine nu mă interesează cine promovează, însă mi-e clar că sunt făcute cărțile să meargă Aninoasa la baraj. Săptămâna viitoare vreau să retrag echipa din campionat. M-am săturat, vreau să-mi trăiesc frumos bătrânețile”. Vom reveni!