27.11.2019 00:10

Meci bun pentru baschetbaliste

❚ Echipa pregătită de Cătălin Tănase a început foarte bine meciul, reușind să câștige primul sfert cu 18-10 și pe al doilea cu 12-3 ❚ Formația târgovișteană are șase victorii în acest sezon și o singură înfrângere, iar acum se pregătește pentru jocul de pe terenul formației CS Agronomia București, pe care în tur, la Târgoviște, a învins-o cu 73-47

COSMIN SAVA

Perioada bună din Grupa Est a Ligii Naționale de Baschet Feminin continuă pentru echipa Clubului Sportiv Municipal Târgoviște, formație care a obținut o victorie importantă într-o deplasare dificilă, la Alexandria. Echipa pregătită de Cătălin Tănase a început foarte bine meciul, reușind să câștige primul sfert cu 18-10 și pe al doilea cu 12-3. Sfertul trei a fost ceva mai echilibrat, dar tot formația târgovișteană l-a câștigat, 16-13, în timp ce echipa din Alexandria a avut forța să se impună doar în ultimul, pe care și l-a adjudecat cu 14-11. Cea mai bună marcatoare a partidei a fost Ancuța Stoenescu, cu 15 puncte, iar de la formația gazdă cele mai multe puncte le-a avut Mazilu, 12. Formația târgovișteană are șase victorii în acest sezon și o singură înfrângere, iar acum se pregătește pentru jocul de pe terenul formației CS Agronomia București, pe care în tur, la Târgoviște, a învins-o cu 73-47.

CSM Alexandria - CSM Târgoviște 40-57 (10-18; 3- 12; 13-16; 14-11)

Alexandria: Voicu (7), Mazilu (12), Mihai (7), Fieresteanu, Cucu (8), Crăciunescu (6), Botorogeanu, Bota, Horlea. Antrenor: Mădălin Piperea. Târgoviște: Chivu (11), Toma (6), Irimia (12), Stoenescu (15), Tănase (13), Păun, Moraru, Ghiță. Antrenor: Cătălin Tănase.