23.08.2016 11:41

Ionuț Petculescu, un nou gol pentru CS Afumați

❚ Târgovișteanul a deschis scorul în minutul 24 al confruntării cu Academica Clinceni, pe care echipa sa a câștigat-o cu scorul de 3-2

L.D.

Ionuț Petculescu a marcat un nou gol pentru CS Afumați, în partida pe care echipa sa a câștigat-o cu scorul de 3-2, pe teren propriu, cu Academica Clinceni. Fotbalistul târgovi ștean a deschis scorul în minutul 24 al confruntării, fructificând pasa lui Alexandru Gheorghe, care a pătruns în care după o acțiune persoanală frumoasă. Celelalte goluri ale divizionarei B din Afumați au fost reușite de Tudorache (29) și Vlada (44), pentru Clinceni punctând Marian Marin (74) și Perju (85). Petculescu se află la al doilea său gol în acest sezon de Liga a II-a, după ce reușise să puncteze și în disputa cu Șoimii Pâncota (16-0), din prima etapă.