28.05.2016 09:12

Frustrant! UTA câștigă la Brașov în minutul 89. Chindia ratează barajul

FCM Baia Mare - Chindia Târgoviște 2-4

* Chindia e condusă la Baia Mare, după un gol primit în minutul 17, de la Munteanu. Vasilache ratase puțin mai devreme

* După ocaziile lui L. Mihai (21) și Popa (28), ultimul reușește să egaleze (44)

* Dani Popa e de neoprit, reușind un hat-trick în decurs de 10 minute (44, 53, 54)

* Honciu (60) duce scorul la 4-1, însă gazdele reduc din handicap prin Vasilache (65)

Arbitri: Florin Marcu (Oradea) - Gero Szabo (Cluj), Mihai Marica Bistrița).

Baia Mare: Ormenișan - Oltean, Daminuță, Munteanu, Ilie (61 Pop), Anițoiu (46 Bușu) - Vasilache, Străuț, Ignea, Păcurar - Șter (58 Jurj). Antrenor: Dorin Toma.

Chindia: Aioani - Pătru, Vătavu, Ispas (88 B. Dinu), C. Dinu - Neniță, Honciu, L. Mihai, Neguț (82 Martac) - Cherchez (78 Grigore), Popa. Antrenor: Nicu Croitoru.

CS Mioveni - Gaz Metan Mediaș 1-1

* După două ocazii de ambele porții, Mediaș deschide scorul la Mioveni prin Zaharia (44)

* Gaz Metan evoluează cu om în minus la Mioveni, după elimarea lui Romeo Roberto (79)

* Mioveni egalează pe Mediaș prin Galan (90+3)

FC Brașov - UTA Bătrâna Doamnă 2-3

* Brașovenii ratează o ocazie uriașă prin Pană (7)