10.04.2015 22:26

Frustrant! Cu stângul în finală

C.M.

CSM Târgoviște a pierdut dramatic primul meci din finală cu Sepsi Sf. Gheorghe, la un singur punct. Porche Poole putea stabili o altă câștigătoare la ultima aruncare, din păcate ratată. Târgoviștencele au condus după primul sfert (17-15), în schimb gazdele au stat mai bine la pauză mare (34-31). Sepsi a intrat în ultimul sfert cu un avantaj de zece puncte, însă CSM a revenit spectaculos, reușind să egaleze. Secundele de final au fost trăite la intensitate maximă, însă gazdele au avut nervii mai tari și au câștigat la limită și devin favorite la câștigarea trofeului.

Marcatoare: Sepsi Sf. Gheorghe: A. Pârău 16, T. Harrison 15, T. Marshall 14, J. Jeffery 9, M. Pașcalău 7, S.Murphy 5.

CSM Târgoviște: P. Poole 19, C.Givens 17, M. Coker 13, P. Green 7, A. Stoenescu 7, A. Huțanu 2.