05.10.2022 00:08

Florin Maghiran, bronz la Naționalele U20

*  Luptătorul Clubului Sportiv Târgoviște a urcat pe podium la categoria 79 de kilograme, după ce s-a impus într-una dintre finalele mici ale concursului

Performanță remarcabilă pentru luptătorul Florin Maghiran! Tânărul și ambițiosul sportiv, antrenat de Cornel Cornea, a cucerit medalia de bronz la Campionatul Național de Lupte U20, găzduit de Sala Sporturilor din Târgu Mureș, la începutul lunii octombrie. Luptătorul clubului târgoviștean a obținut bronzul la categoria 79 de kilograme, după ce s-a impus într-una dintre finalele mici ale concursului.

În urma rezultatului obținut la Târgu Mureș, Florin a reconfirmat că este una dintre marile speranțe ale luptelor masculine din Dâmbovița. La startul Campionatului Național U20, pe saltelele de la Târgu Mureș, la lupte greco-romane, lupte feminine și lupte libere s-au aflat peste 200 de sportivi din țară.