07.02.2016 15:20

FC Aninoasa a cedat în fața Unirii Bascov

*Echipa antrenată de Haralambie Becheanu a pierdut cu 1-0 amicalul disputat pe terenul sintetic de la Bradu

* ,,A fost un meci bun. Pe noi ne-a afectat puțin și terenul, pentru că nu suntem obișnuiți cu sinteticul”, a mărturisit antrenorul Haralambie Becheanu

LIVIU DOBRE

FC Aninoasa a disputat duminică un meci amical la Bradu, pe teren sintetic, în compania Unirii Bascov, echipă care ocupă locul secund în clasamentul Ligii a IV-a din Argeș. Formația antrenată de Haralambie Becheanu a cedat la limită, cu 1-0, după ce scorul la pauză a fost 0-0, golul argeșenilor fiind marcat în minutul 57 al reprizei secunde. ,,A fost un meci bun, o verificare bună. Pe noi ne-a afectat puțin și terenul, pentru că nu suntem obișnuiți cu sinteticul. Am avut și noi câteva oportunități bune de a marca, mai ales la 0-0. Sunt mulțumit de atitudinea jucătorilor mei, pentru că sunt preocupați să joace bine. Avem ceva probleme la capitolul construcție, însă partea fizică a corespuns. O să îmbunătățim și construcția”, ne-a mărturisit Haralambie Becheanu, antrenorul divizionarei C FC Aninoasa. În partida cu Unirea Bascov, FC Aninoasa a evoluat în formula: Bicher – Vasiloiu, Coman, Pahonțu, Cernea – Ghenu, Ștefan, Leotescu, Neacșu – I. Maican, Moțoi, fiind folosiți în repriza a doua și Bărboiu, V. Niculae, Diță, Ghenu, Petcu și Rosciugă. Următorul meci amical al Aninoasei va avea loc miercuri, la Fieni, cu Atletic, urmând ca sâmbătă să joace la PAS Pucioasa.