28.09.2016 00:05

Evelyn Neacșu a câștigat "Trofeul Fibec"

Evelyn Neacșu a câștigat

*Micuța tenismenă de la CS Târgoviște s-a impus la simplu, la categoria 10 ani, câștigând primul turneu din carieră

LIVIU DOBRE

Evelyn Neacșu, tenismenă legitimată la Clubul Sportiv Târgoviște, a câștigat turneul de tenis „Trofeul Fibec”, la categoria 10 ani, care s-a desfășurat la Câmpina la sfârșitul săptămânii trecute. Micuța tenismenă în vârstă de 9 ani s-a impus la simplu, câștigând astfel primul turneu din carieră. După ce în primul tur a stat, Evelyn Neacșu a trecut în sferturi de Vasile Daniela, cu 6-0, 6-0, pentru ca apoi să se impună și în duelul cu Mateea Minculescu, cu 6-1, 6-2, în semifinale. În finală, micuța tenismenă de la CS Târgoviște a învins-o pe Alice Petrache, cu 6-0, 6-2, adjudecându-și astfel trofeul la această categorie de vârstă. “Evelyn a avut o evoluție foarte bună, câștigând primul turneu din carieră. Sper ca acesta să fie urmat și de altele”, a transmis Sorin Erlic, antrenorul secției de tenis de la Clubul Sportiv Târgoviște.