16.11.2022 00:11

Eșec la volei

* Chiar dacă a pierdut, CSM Târgoviște a oferit cea mai bună marcatoare, pe Mirosavljevic, cu 27 de puncte, în timp ce pentru Dinamo, cele mai multe puncte, 24, au fost reușite de Vulin

În cadrul etapei cu numărul 4 din această stagiune a  Diviziei A1 la  volei feminin, echipa Clubului Sportiv Municipal Târgoviște a jucat pe teren propriu cu CS Dinamo București, una dintre cele mai puternice echipe din campionat. Fetele lui Giovanni Caprara au început rău meciul, iar Dinamo a câștigat primul set cu 28-26, pentru ca mai apoi să se impună și în al doilea set, cu 25-23. Formația târgovișteană a reușit să revină în meci, a câștigat setul trei cu 25-23, iar acest scor s-a repetat și în setul patru, astfel că a fost nevoie de un set decisiv pentru a stabili câștigătorea. Dinamo a fost echipa mai inspirată în ultimul set, pe care l-a câștigat cu 15-12, reușind astfel să se impună cu 3-2 la general. Chiar dacă a pierdut, CSM Târgoviște a oferit cea mai bună marcatoare, pe Mirosavljevic, cu 27 de puncte, în timp ce pentru Dinamo, cele mai multe puncte, 24, au fost reușite de Vulin.  Azi, de la ora 18.30,  CSM Târgoviște joacă în deplasare, la FC Argeș.

CSM Târgoviște - CS Dinamo București 2-3 (26-28; 23-25; 25-23; 25-23; 12-15)

Târgoviște: Zadorojnai (2), Buterez (6), Todorova (15), Bjelica (16), Matei (6), Mirosavljevic (27), Ionescu (8), Robitaille (4). Antrenor: Giovanni Caprara.

Dinamo: Lemmens (12), Dan (14), Miron (7), Radu (2), Dumancic (14), Tasic (2), Roșca (2), Vulin (24), Shahpazova (1). Antrenor: Milos Gavrilovic.