16.02.2017 00:06

Duelul "lupilor" s-a încheiat cu o remiză

Duelul

❚ Petrolul, care acum evoluează în Liga a IV-a prahoveană, a deschis scorul în minutul 55, însă morenarii au egalat după numai trei minute

COSMIN SAVA,

LIVIU DOBRE

Flacăra Moreni și Petrolul Ploiești, două echipe cu mare tradiție în fotbalul românesc, s-au duelat ieri într-un meci amical. Disputat pe un teren sintetic aflat în apropierea Gării de Vest din Ploiești, duelul s-a încheiat cu un rezultat de egalitate, 1-1, după un joc destul de echilibrat. În prima repriză, „lupii” ploieșteni au avut ceva mai multe ocazii, însă tabela a rămas neschimbată până la pauză. În actul secund, au început să-și arate colții „lupii” morenari, dar cei care au deschis scorul au fost petroliștii, în minutul 55, prin Butufei. Replica a venit imediat, Flacăra reușind să restabilească egalitatea după doar trei minute, prin Mihai Plăcintă (58). În disputa cu Petrolul, antrenorul Gabriel Paraschiv a apelat la o formulă de joc cu: Halcu – Mocanu, Acasandrei, Timofte, Palamariu – Tocan, L. Plăcintă – Guță, Cîrnaru A. Negrea – Iliescu, fiind folosiți pe parcurs și Voinea, V. Preda, Pârvu, M. Plăcintă, B. Negrea, Tronaru, Drăgan, Curchi, Dragomir, Iordan și A. Costache.