14.10.2019 00:09

Dâmbovițenii au cedat în prelungirile partidei

❚ Finalul de partidă a fost unul de groază pentru Pucioasa, mai întâi Gregory Saimour a egalat în minutul 80, pentru ca mai apoi ,Vasile Mihai să puncteze pentru 1-2 în minutul 83. ❚ Puc ioasa are un joc dificil și în etapa cu numărul 9, pent ru că joacă la Craiova, cu satel i tul formaț iei de pr imă ligă, CS Universitatea.

C. SAVA

Pucioasa nu traversează deloc o perioadă bună, pentru că după meciul de pe teren propriu cu FC Voluntari 2, echipa pregătită de Romică Ciobanu a ajuns la patru partide fără victorie. Dâmbovițenii au început bine partida de sâmbătă, au deschis scorul prin Andrei Marmandiu în minutul 36, reușind astfel să intre în avantaj la pauză. Finalul de partidă a fost unul de groază pentru Pucioasa, mai întâi Gregory Saimour a egalat în minutul 80, pentru ca mai apoi,Vasile Mihai să puncteze pentru 1- 2 în minutul 83. Pucioasa nu a renunțat, a reușit să egaleze în minutul 87 prin Vlad Parghel, dar defensiva formației lui Ciobanu a mai cedat o dată în prelungiri, în minutul 90+1, iar Vasile Mihai a reușit „dubla”, stabilind scorul final la 2- 3. Dâmbovițenii rămân cu o singură victorie în opt etape și se zbat în partea de jos a clasamentului, ocupând în prezent locul 15, penultimul, cu doar 5 puncte, cu unul mai mult decât Sporting Roșiori. Pucioasa are un joc dificil și în etapa cu numărul 9, pentru că joacă la Craiova, cu satelitul formației de primă ligă, CS Universitatea.