25.10.2016 09:39

Cristian Stoean, locul 4 la Campionatul Național de Cros

* Atletul de la CSȘ Târgoviște a terminat aproape de podium cursa de 6.000 m, la juniori

L.D.

La finalul săptămânii trecute, Cristian Stoean a terminat pe locul 4 cursa de 6.000 m la juniori la Campionatul Național de Cros pentru seniori, tineret și juniori 1, care s-a desfășurat la Băile Felix. Atletul de la CSȘ Târgoviște, pregătit de Nicolae Guțoiu, este calificat la Campionatul Balcanic și Campionatul European. De asemenea, atleții de la Clubul Sportiv Școlar Târgoviște, antrenați de Cornel Pătrășcan, au avut evoluții bune la „Cupa Prahovei”, care s-a desfășurat în weekend la Câmpina. Cel mai bun rezultat l-a avut Ionuț Sandu, care s-a clasat pe locul 2 la suliță, dar și la greutate. O figură frumoasă a făcut și Cătălina Prundaru, care s-a situat pe locul 4 la greutate.