15.02.2017 18:58

Cristian Stoean, locul 3 la 1.500 m

* Atletul de la CSȘ Târgoviște a terminat pe un loc fruntaș în cea de-a treia etapă a Campionatului Național de Atletism pentru seniori, tineret și juniori I

L.D.

Atleții Clubului Sportiv Școlar Târgoviște s-au descurcat destul de bine la etapa a treia a Campionatului Național de atletism pentru seniori, tineret și juniori I, care a avut loc weekend-ul trecut la București. Cel mai bun rezultat l-a avut Cristian Stoean, sportiv pregătit de Nicolae Guțoiu, care a terminat pe locul 3 proba de 1.500 m. Tot la 1.500 m, Ivona Ionaș s-a situat pe locul al patrulea. La greutate, Ionuț Sandu s-a clasat pe locul 4, iar Florin Matu pe poziția a șasea. În acest sfârșit de săptămână, atleții târgovișteni vor participa la finala Campionatului Național de atletism pentru seniori și tineret.