05.04.2024 00:08

Chindia, pe locul 3 la fotbal feminin

* În ultima etapă disputată, echipa târgovișteană  a pierdut în fața liderului Rapid București, 2-1

Județul Dâmbovița are o singură reprezentantă în competițiile de senioare la fotbal feminin. Chindia Târgoviște face parte din Seria a 4-a a Ligii a 3-a, alături de Rapid București, Concordia Chiajna, FC Voluntari și Dinamo București. În ultima etapă disputată, echipa târgovișteană  a pierdut în fața liderului Rapid București, 2-1. În acest moment, Chindia ocupă locul 3, cu 21 de puncte, la nouă lungimi distanță în spatele liderului. Formația dâmbovițeană stă în următoarea etapă, iar pe 14 aprilie va juca pe teren propriu cu ocupanta locului secund, Concordia Chiajna.

CSȘ, pe primul loc la U17

În Campionatul Național U17, CSȘ Târgoviște se claseză pe primul loc al Seriei 1, cu 28 de puncte în 11 meciuri disputate, cu 3 mai multe decât Farul Constanța, formație care are un meci mai puțin disputat. În ultima rundă, echipa târgovișteană a câștigat pe terenul formației CS Juniorul 2014 cu 4-2. În etapa următoare, CSȘ stă, iar apoi va juca pe teren propriu cu ACS Liceeni Topolog. În Campionatul Național U15, Chindia Târgoviște se clasează pe locul 3 al Seriei a 4-a, cu 10 puncte după 10 meciuri. În ultima etapă, formația târgovișteană a învins cu 2-0 pe Atletic Drobeta Turnu Severin, iar acum se pregătește pentru meciul cu ocupanta locului secund, Prahova Ploiești.