13.05.2019 00:10

Chindia nu a glumit cu Balotești

❚ Chindia a trecut pe scoruri de tenis, iar sâmbătă a reușit un set alb cu Balotești, o echipă firavă, împăcată cu soarta retrogradării. S-a terminat doar 6-0, pentru că s-a ratat mult și pentru că Viorel Moldovan a menajat câțiva jucători importanți ❚ Urmează marți o deplasare complicată la Pandurii Tg. Jiu (ora 16.00), echipă aflată la granița dintre supraviețuire și retrogradare, antrenată de târgovișteanul Adi Bogoi

COSTIN MIHAI

Stadion „Eugen Popescu”. Spectatori: 3.500. Au marcat: V. Alexandru (12), L. Mihai (26, 36), Rață (40), Cherchez (61), Neicuțescu (90). Au arbitrat: Eduard Ioniță (Galați) – Cristian Ilinca (Craiova), George Turcu (București). Observatori FRF: Marian Deaconu (Ploiești), Vasila Vamanu (Piatra Neamț). Cartonașe galbene: Neagu (29), Fl. Niculae (31), G. Mihai (90+1).

Chindia: Aioani – Martac (72 Acasandrei), Șandru, C. Dinu, Dumitrașcu – Mihaiu, Novac, L. Mihai (58 Șerban), Rață – V. Alexandru (58 Cherchez), Neicuțescu. Antrenor: Viorel Moldovan.

Balotești: Iordan – Mitrache, Flămînzeanu, Marciuc, Voineag (21 Clătinici) – Fl. Niculae, Ghiță (41 Capotă), R. Mihai, G. Mihai – Neagu (46 Al. Stoica), V. Mihai. Antrenor: Marius Niță.

Chindia a trecut pe scoruri de tenis, iar sâmbătă a reușit un set alb cu Balotești, o echipă firavă, împăcată cu soarta retrogradării. S-a terminat doar 6-0, pentru că s-a ratat mult și pentru că Viorel Moldovan a menajat câțiva jucători importanți. La pauză era deja 4-0, grație reușitelor semnate de Valentin Alexandru (12), Liviu Mihai (26, 36) și Vadim Rață (40), Cristi Cherchez (61) și Mihai Neicuțescu (90) completând lista marcatorilor. Chindia s-a distrat pe teren cu Balotești, într-un meci în care a vizat 3 puncte, evitarea accidentărilor și a cartonașelor. O victorie facilă, dar importantă, care așază echipa lui Viorel Moldovan la un punct sub liderul Academica Clinceni, după remiza la ASU Poli (2-2). Urmează marți o deplasare complicată la Pandurii Tg. Jiu (ora 16.00), echipă aflată la granița dintre supraviețuire și retrogradare, antrenată de târgovi șteanul Adi Bogoi.