25.11.2015 16:37

Chindia e în formă maximă

LIVIU DOBRE

Chindia a obținut o victorie categorică în deplasarea de la Satu Mare, acolo unde a învins-o pe Olimpia cu scorul de 4-1, după un joc bun făcut de jucătorii lui Nicu Croitoru. Târgoviștenii au deschis scorul în minutul 30 al partidei, când Voinea a fructificat un penalty obținut de Cherchez, iar în minutul 41, Popa l-a majorat după o bâlbăială a fundașilor adverși. Gazdele au reușit să reducă din diferență prin Boștină, în minutul 68, însă până la final târgoviștenii au mai punctat prin Nisipeanu (82) și Popa (90+1), ultimul reușind “dubla”.

Olimpia: Băican - Ciul, M. Mureșan, Heil, Iuhas (cpt.) - Villand (55 Faur) - Takacs (61 Selagea), Sălăgeanu, D. Munteanu - Al. Boștină, D. Lukacs (46 Chivari). Antrenor: Tiberiu Csik

Chindia: Meilă - Pătru (cpt.), Vătăvu, C. Dinu, Martac - Neniță (80 Nisipeanu), Voinea (74 L. Mihai), Anton, Stoica - Cherchez (65 Ispas), D. Popa. Antrenor: Nicolae Croitoru