03.02.2016 12:34

Chindia arată bine și în amicale

* Cristi Neguț a punctat și cu Berceni, fiind golgeterul din meciurile de pregătire, chiar dacă nu a fost folosit titular niciodată

COSTIN MIHAI

Chindia continuă seria succeselor în meciurile amicale ale acestei ierni. După 5-0 cu FC Aninoasa (Liga a III-a), pentru târgovișteni a urmat miercuri o nouă victorie, 3-1 (1-1) la ACS Berceni. Scorul a fost deschis de Liviu Mihai, pentru ca Georgian Honciu și Cristi Neguț să semneze reușitele din partea secundă. Atacantul adus de la Urban Titu este golgeterul echipei din meciurile amicale, punctând de trei ori, chiar dacă nu a fost titular niciodată. Gusti Voinea (accidentat) și Cornel Dinu (învoit pentru a susține examenul auto) nu au fost folosiți cu divizionara B ilfoveană (locul 9 în Seria B1). Chindia a încheiat al doilea cantonament la iernii, susținut la Mogoșoaia.

Chindia (prima repriză): Gârlea – Pătru, Vătavu, B. Matei, Martac – Neniță, Anton, Vasile, Grigore – Cherchez, L. Mihai.

Chindia (repriza a doua): Meilă – Pătru, B. Dinu, Ispas, Martac – Parghel, Honciu, Vasile, Stoica – Popa, Neguț.