13.10.2021 00:07

Campioni și medalii la Lupte

Târgu Mureș a găzduit în ultimul weekend finala Campionatului Național de Juniori mici (9-13 ani), unde luptătorii Clubului Sportiv Școlar Târgoviște au obținut două titluri de campioni naționali, prin Alexandra Girescu și Narcis Maghiran, dar și o medalie de bronz prin Dario Cudric. Sportivii de la CSȘ sunt pregătiți de Georgiana și Marin Filip.

Una dintre cele mai promițătoare luptătoare a Clubului Sportiv Târgoviște a încheiat pe podium la Campionatul Național Individual pentru Juniori 4. Maria Gavrilă, antrenată de Cornel Cornea, a cucerit medalia de bronz la categoria 12-13 ani, în limitele categoriei 56 de kilograme. Maria Gavrilă a fost una dintre puținele sportive dâmbovițene care au reușit să cucerească o medalie la Campionatul Național Individual pentru juniori 4, găzduit de orașul Târgu Mureș. La ediția din acest an a competiției au luat parte 600 de luptători din toată țara