31.05.2016 00:06

Antonio Marin a cucerit aurul la Cupa României de box pentru cadeți

* Pugilistul de la CS Târgoviște a urcat pe prima treaptă a podiumului la categoria 46 kg

LIVIU DOBRE

Rezultat mare pentru Clubul Sportiv Târgoviște la Cupa României de cadeți, care s-a desfășurat la Zalău, unde Antonio Marin a cucerit medalia de aur.  Pugilistul pregătit de Gheorghe Stan s-a descurcat foarte bine la această competiție, urcând pe prima treaptă a podiumului la categoria 46 kg, după ce l-a învins în finală pe George Dumitrescu, legitimat la CSM Ploiești.

Multe podiumuri la „Cupa Sătmarului”

De asemenea, CS Târgoviște a fost reprezentat cu succes și la „Cupa Sătmarului”, de la Satu Mare, de unde elevii lui Gheorghe Stan s-au întors cu mai multe podiumuri. Astfel, Antonio Marin (46 kg), George Marin (59) kg) și Gabriel Ștefan (75 kg) s-au clasat pe primul loc, în timp ce Fernando Panaite (43 kg) și Marius Ioniță (62 kg) au obținut locul 3, rezultate foarte bune, ținând cont că la această competiție au participat sportivi din țări precum Germania, Franța, Slovacia, Ungaria și România.