29.05.2016 18:36

Adrian Pătulea a reușit o "dublă" și cu Brăila

Adrian Pătulea a reușit o

*Atacantul dâmbovițean a marcat două goluri și în ultima etapă, cu Dacia Unirea Brăila, după ce o făcuse și în runda precedentă, în confruntarea cu Dunărea Călărași

LIVIU DOBRE

Revenit la echipă în urmă cu câteva etape după ce pentru un timp scurt a fost exclus din lot în urma unui conflict cu cei din conducerea Farului Constanța, Adrian Pătulea a demonstrat că este unul dintre jucătorii de bază ai formației de pe malul mării. După ce în urmă cu o etapă a marcat  două goluri în partida cu Dunărea Călărași, atacantul dâmbovițean a reușit o „dublă” și în ultima rundă a play-off-ului ligii secunde. Adrian Pătulea a marcat cele două goluri ale echipei sale în remiza cu Dacia Unirea Brăila (2-2). Mai întâi a deschis tabela de marcaj în minutul 12, tot el majorând scorul în minutul 53, pentru ca apoi brăilenii să restabilească egalitatea prin reușitele lui Enciu (65) și Iordache (67). În urma celor două goluri, Adrian Pătulea a ajuns la opt reușite în play-off, fiind golgeterul seriei I.