06.04.2021 00:07

Adelina Bostangiu a prins două finale la juniori

❚ În proba de 100 m bras, Adelina a încheiat concursul pe locul 8, cu timpul de 1.24:21, iar în cea de 50 m bras a terminat pe locul 11, după ce acele ceasului s-au oprit la 38.75

C.M.

Înotătoarea Adelina Bostangiu a încheiat cu fruntea sus ediția din acest an a Cupei României la înot pentru seniori, tineret și juniori. În cadrul competiției găzduite de Complexul Turistic de Natație din Târgoviște, sportiva antrenată de Octavian Postolache s-a aflat la startul a două finale destinate junioarelor, în probele de bras. În proba de 100 m bras, Adelina a încheiat concursul pe locul 8, cu timpul de 1.24:21, iar în cea de 50 m bras a terminat pe locul 11, după ce acele ceasului s-au oprit la 38.75. Urmează întrecerea băieților La competiția programată în perioadele 31 martie – 3 aprilie (rezervată probelor feminine) și 7 -10 aprilie (rezervată probelor masculine), Clubul Sportiv Târgoviște este reprezentat de patru sportivi, ce se vor afla la startul mai multor probe. Pe lângă Clara Spânu (senioare) și Adelina Bostangiu, vor mai înota Andrei Amuza și Andrei Lazăr (toți juniori).