11.08.2017 00:07

"A contat ambiția și dorința de a câștiga"

*Antrenorul de la Urban Titu s-a arătat mulțumit de atitudinea elevilor săi în jocul cu AS Colibași, câștigat dramatic în prelungiri

*”Am avut o primă repriză în care am dominat și am avut multe ocazii, apoi în a doua parte, faptul că nu avem pregătire fizică și-a spus cuvântul. Dar am marcat până la urmă”, a vorbit Mihai Dinu despre jocul de miercuri, din Cupă

*“Avem o echipa tânără, încercăm să completăm cu jucători ca dubluri pentru anumite posturi. Mai avem foarte mult de muncă și timpul e adversarul nostru”, a mai spus tehnicianul prahovean

COMIN SAVA

Urban Titu a reușit să obțină calificarea în turul 2 al Cupei României, învingând cu 2-1 pe AS Colibași. Victoria echipei din Titu a fost dramatică, golul victoriei fiind marcat în prelungiri. Echipa lui Mihai Dinu a condus prin golul lui Stăncilă, gazdele au egalat prin Samuiag, iar Cioran a dat lovitura în prelungiri și a stabilit echipa care merge mai departe. Titu a folosit în acest meci următoarea formulă: Popa – Ș. Ion, Negulescu, Vlad, A. Radu – Ghenu (75 Lică), Manole, Gârniță (46 Ene), Cioran – Stăncilă, Doncilă (82 Spânu).

“Mai avem foarte mult de muncă”

Mihai Dinu, antrenorul Urbanului, se declară mulțumit de atitudinea elevilor lui din acest meci, dar spune că mai este mult de muncă până când relațiile de joc vor fi puse la punct. În plus, acesta anunță că se încearcă aducerea unor jucători pentru a avea dubluri pe toate posturile.

"Sunt mulțumit de atitudinea și determinarea jucătorilor, pentru că e greu că după patru antrenamente să avem relații de joc stabilite. A contat ambiția și dorința lor de a câștiga. Am avut o primă repriză în care am dominat și am avut multe ocazii, apoi în a doua parte, faptul că nu avem pregătire fizică și-a spus cuvântul și am cedat mijlocul terenului, adversarii au pus presiune, dar am marcat până la urmă. Avem o echipa tânără, încercăm să completăm cu jucători ca dubluri pentru anumite posturi. Mai avem foarte mult de muncă și timpul e adversarul nostru, e o perioadă scurtă ca să facem o pregătire așa cum ar trebui, dar cu siguranță o să arătăm și mai bine la următorul meci." a spus Dinu.