Liga a III-a. Seria a 4-a. FC Argeș 2 – Flacăra Moreni 2-4 (1-1)

A A

Victorie în deplasare pentru morenari

* În următoarea etapă, Flacăra Moreni joacă din nou în deplasare, pe terenul celor de Dinamo București 2.

La finalul săptămânii trecute Flacăra Moreni a evoluat la Bradu, împotriva echipei secunde a prim-divizionarei FC Argeș. Echipa pregătită de Gabi Paraschiv a început rău meciul, a fost condusă încă din primele minute, dar a avut forța să revină, a controlat jocul și a obținut toate punctele puse în joc.  Flacăra a început cu Pandalache-Ilie, Oaie, Cernea, Băltăreț-Negrea, Matei, Vîrtej- Oancea, Iliescu, Niculăescu, iar pe parcurs au mai intrat Nicolae, Drăgan, Roman, Neagu și Niță. De partea cealaltă, pentru FC Argeș 2 au evoluat de la început Micle- Curescu, Constantin, Militaru, Dobre- Dinoci, Pîrvu, Stoica, Florescu- Ernest, Duminică, și au mai intrat Briciu, Potoroacă, Grigore, Drugan și Predescu.

Multe goluri

FC Argeș 2 a reușit să deschidă scorul rapid, prin Mihai Militaru, în minutul 5. Flacăra a reușit să egaleze  câteva minute mai târziu, prin Andrei Iliescu, cel care a punctat în minutul 12, astfel, scorul a fost 1-1 la pauză. Morenarii au început bine partea secundă, iar Claudiu Niculăescu a marcat în minutul 49. Dragoș Cernea a făcut 3-1 din penalty în minutul 53, iar Iulian Drăgan a dus scorul la 4-1 în minutul 77. Ultimul gol a fost reușit de gazde, Emmanuel Ernest a marcat în minutul 80, și a stabilit astfel scorul final, 2-4. În urma acestui rezultat echipa pregătită de Gabi Paraschiv a ajuns la 41 de puncte și ocupă locul secund în play-out, la patru lungimi în spatele liderului FCSB 2. În următoarea etapă, Flacăra Moreni joacă din nou în deplasare, pe terenul celor de Dinamo București 2. În tur, formația morenară s-a impus cu 1-0.