23.12.2019 00:09

LNBF. CSM Târgoviște-Rapid București 80-53

A A

Victorie clară pentru fetele lui Tănase

❚ Echipa dâmbovițeană a început perfect meciul, reușind să câștige primul sfert cu 27-11 și, chiar dacă Rapid le-a câștigat pe următoarele două, 11-10 și 19-18, CSM avea asigurată victoria ❚ După 11 meciuri disputate, CSM Târgoviște ocupă locul 2 în Seria Est, iar ultimul meci din acest an este pe 29 decembrie, pe teren propriu, cu Phoenix Constanța

COSMIN SAVA

Echipa de baschet feminin a Clubului Sportiv Municipal Târgoviște a făcut o partidă bună pe teren propriu, împotriva formației Rapid București. Echipa dâmbovițeană a început perfect meciul, reușind să câștige primul sfert cu 27-11 și, chiar dacă Rapid le-a câștigat pe următoarele două, 11-10 și 19-18, CSM avea asigurată victoria, iar în ultimul sfert s-a impus cu 25- 12. Formația pregătită de Cătălin Tănase a câștigat cu 80-53 și a spart seria rezultatelor negative, pentru că venea după două înfrângeri, cu Olimpia Brașov și Sepsi Sfântu Gheorghe. Cea mai bună marcatoare din partida disputată în Polivalenta Târgovișteană a aparținut gazdelor, pentru că Ancuța Stoenescu a reușit 15 puncte, în timp ce de la Rapid cea mai bună marcatoare a fost Maria țicu, cu 11 puncte. După 11 meciuri disputate, CSM Târgoviște ocupă locul 2 în Seria Est, iar ultimul meci din acest an este pe 29 decembrie, pe teren propriu, cu Phoenix Constanța. CSM Târgoviște-Rapid București 80-53(27-11, 10-11, 18-19, 25-12) Târgoviște: Păun(2), Moraru(6), Petrof(4), Chivu(7), Toma(13), Irimia(12), Ghiță(14), Robotin Auier(2), Stoenescu(15), Brebene, Tănase(5). Antrenor: Cătălin Tănase. Rapid: Pantazi, țicu(11), Burlakova(8), Lupusavei(5), Stanici(3), Bejan, Grigore, Vlad (9), Manea(6), Călin(4), Cazacu(7). Antrenor: Dan Militaru.