Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
20.06.2013 00:12
Urmărit general pentru o condamnare cu executare de 8 luni,
Un botoșănean, prins în Dâmbovița

Datoria acumulată de bărbatul din Botoșani este de 3.500 lei
❚ Bărbatul de 43 de ani a fost depistat de polițiști la locul de muncă – Stația de Epurare Târgoviște ❚ El a fost condamnat pentru neplata pensiei alimentare și de peste doi ani se ascundea de poliție
Un bărbat de 43 de ani, urmărit general, a fost prins ieri de polițiștii Serviciului de Investigații Criminale Dâmbovița. El se ascundea de poliție de doi ani și jumătate, după ce a fost condamnat la opt luni de închisoare cu executare. Potrivit reprezentanților Inspectoratului Județean de Poliție Dâmbovița, cel în cauză lucra la Stația de Epurare Târgoviște, iar oamenii legii l-au depistat la locul de muncă.
„Bărbatul de 43 de ani, din Botoșani, era urmărit în baza unei condamnări definitive de opt luni după ce fosta soție l-a dat în judecată pentru că nu a plătit pensia alimentară pentru fetița lor. Va fi condus la penitenciar pentru executarea pedepsei”, a declarat purtătorul de cuvânt al IPJ Dâmbovița, agent Raluca Florescu.
Surse judiciare confirmă că bărbatul trebuia să plătească suma de aproape 200 de lei pe lună pensie alimentară; el a recunoscut că nu și-a achitat datoria în perioada când era șomer și nici după ce s-a angajat, datoria acumulată fiind de 3.500 de lei.
„Sunt angajat al unei firme din București și am deplasări în întreaga țară. De puțin timp, munceam aici în Târgoviște. Știam că până la urmă tot voi fi prins și nu voi scăpa de închisoare”, a declarat botoșăneanul.
Corvin Dumitrică | corvin.dumitrica@jurnaldedambovita.ro
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
Târgoviște, campion național la fonduri UE pe cap de locuitorSală polivalentă nouă, în discuția aleșilor locali
Diplomă pentru o găeșteancă de 100 de ani
Alegerile primare europene și dezbaterile Spitzenkandidat în 2024 (II)
Traficant de droguri, arestat preventiv
Programul Zilelor Cetății Târgoviște 2024
Alegerile primare europene și dezbaterile Spitzenkandidat în 2024 (I)
Percheziții din cauza unui pistol neletal
Lucrări de anvelopare pentru 1000 de apartamente
România, amenințată, cu armata... dezarmată
Editorial
Alegerile primare europene și dezbaterile Spitzenkandidat în 2024 (II)
DAN LUCA
În primăvara lui 2024, înainte de alegerile europene din iunie, au fost 3 dezbateri oficiale, clasificate ca Spitzenkandidat.
Orașul Maastricht a fost și de data aceasta locul primei dezbateri Spitzenkandidaten înainte de alegerile pentru Parlamentul European. După 2014 și 2019, ziua de 29 aprilie 2024 a fost aleasă pentru a reuni ofertele... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.










