Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
26.09.2016 11:44
O nouă etapă la județ
Rezultate la Onoare și Promoție
Liga a V-a. Etapa a 7-a
Onoare Nord: Lucieni – Răzvad 0-3, Mănești – Buciumeni 5-4, Tătărani – Dărmănești 2-2, Săcuieni – Runcu 1-1, Pietroșița – Gura Ocniței 3-1, Ulmi - Șuța Seacă 1-3, Raciu – Colibași 5-5, Adânca – Bezdead 8-3, Doicești – Ocnița 2-2.
Clasament
1. Colibași 7 5 1 1 27-12 16
2. Runcu 7 5 1 1 18-10 16
3. Răzvad 7 4 2 1 19-9 14
4. Dărmănești 7 4 1 2 21-8 13
5. Adânca 7 4 0 3 19-12 12
6. G. Ocniței 7 3 2 2 18-9 11
7. Ocnița 7 3 2 2 13-16 11
8. Raciu 7 3 1 3 24-18 10
9. Săcuieni 7 3 1 3 21-18 10
10. Lucieni 7 3 1 3 15-15 10
11. Pietroșița 7 3 1 3 17-23 10
12. Bezdead 7 3 0 4 17-28 9
13. Mănești 7 3 0 4 12-29 9
14. Doicești 7 2 1 4 12-15 7
15. Ulmi 7 2 1 4 17-21 7
16. Tătărani 7 2 1 4 13-17 7
17. Șuța Seacă 7 2 0 5 14-19 6
18. Buciumeni 7 0 2 5 15-33 2
Etapa viitoare, miercuri, ora 17.00: Șuța Seacă – Lucieni, Runcu – Pietroșița, Gura Ocniței – Ulmi, Ocnița – Săcuieni, Răzvad – Mănești, Dărmănești – Adânca. Buciumeni – Tătărani, Bezdead – Raciu, Colibași – Doicești.
Onoare Sud: Bolovani – Răcari 4-2, Mircea Vodă – Ghinești 1-2, Victoria Comișani – Colacu 2-2, Gheboaia – I. Viișoara 0-2, Bucșani – Lungulețu 3-1, Ciocănești – Braniștea 2-1, Mărcești – Titu II 4-1, Slobozia Moară – Podu Rizii 1-1.
Clasament
1. Ciocănești 7 7 0 0 20-5 21
2. Viișoara 7 5 1 1 19-14 16
3. Lungulețu 7 4 2 1 22-9 14
4. Mărcești 7 4 2 1 21-7 14
5. Colacu 6 4 1 1 18-10 13
6. Gheboaia 7 4 0 3 18-20 12
7. Bolovani 7 3 1 3 20-13 10
8. Răcari 6 3 1 2 21-15 10
9. M. Vodă 7 2 1 4 16-16 7
10. Comișani 7 1 3 3 14-19 6
11. Ghinești 6 2 0 4 10-21 6
12. Braniștea 6 1 2 3 13-17 5
13. Bucșani 2 1 0 1 5-4 3
14. Titu II 6 0 1 5 5-18 1
15. Sl. Moară 7 0 1 6 9-30 1
16. Podu Rizii 7 1 2 4 8-21 -1
Etapa viitoare, miercuri, ora 17.00: Ghinești – Bolovani, Colacu - Mircea Vodă, I. Viișoara - Victoria Comișani, Lungulețu – Gheboaia, Bucșani – Slobozia Moară, Răcari – Mărcești, Titu II – Ciocănești, Braniștea – Podu Rizii.
Onoare Vest: Coada Izvorului – Gemenea 1-6, Odaia Turcului – Vișina 2-2, Picior de Munte – Mogoșani 9-3, Potlogi – Odobești 4-0, Cobia – Găești 3-3, PCM Ungureni – Burduca 6-0, Ionești – Răscăeți 0-2, Șelaru – Morteni 0-0, Jugureni – Corbii Mari 4-2.
Clasament
1. Gemenea 7 7 0 0 35-10 21
2. Potlogi 7 6 0 1 30-14 18
3. Ungureni 7 5 0 2 31-11 15
4. Răscăeți 7 4 1 2 20-14 13
5. Corbii Mari 7 4 0 3 24-15 12
6. C. Izvorului 7 3 3 1 17-12 12
7. P. de Munte 7 4 0 3 23-20 12
8. Vișina 7 3 2 2 34-19 11
9. Morteni 7 3 2 2 18-14 11
10. Jugureni 7 3 1 3 19-18 10
11. Șelaru 7 3 1 3 14-18 10
12. Găești 7 2 1 4 20-25 7
13. Burduca 7 2 1 4 10-23 7
14. O.Turcului 7 1 3 3 14-20 6
15. Cobia 7 1 3 3 13-24 6
16. Mogoșani 7 1 1 5 11-24 4
17. Ionești 7 1 1 5 10-27 4
18. Odobești 7 0 0 7 7-42 0
Etapa viitoare, miercuri, ora 17.00: Burduca – Coada Izvorului, Odobești – Cobia, Găești – PCM Ungureni, Corbii Mari – Potlogi, Gemenea – Odaia Turcului, Mogoșani – Șelaru, Vișina – Picior de Munte, Morteni – Ionești, Răscăeți –Jugureni.
Liga a VI-a. Etapa a 4-a
Promoție Nord: Nucet – Băleni 5-1, V. Voinești – Iedera 2-5, Dobra – Aninoasa II 5-2, Rățoaia – Vlădeni 2-3, Valea Voievozilor – C. Viișoara 3-2, S. Voinești – Valea Lungă 3-2, FCM Târgoviște – Pietrari 6-0.
Clasament
1. S. Voinești 4 4 0 0 15-8 12
2. Dobra 4 3 1 0 13-6 10
3. FCM Tgv 4 3 0 1 16-6 9
4. Aninoasa II 4 2 1 1 17-12 7
5. Nucet 4 2 0 2 11-9 6
6. Rățoaia 4 2 0 2 8-7 6
7. Iedera 4 2 0 2 15-15 6
8. Viișoara 4 2 0 2 6-6 6
9. V. Lungă 4 1 1 2 10-10 4
10. Vlădeni 4 1 1 2 5-6 4
11. V. Voinești 4 1 1 2 8-12 4
12. Pietrari 4 1 0 3 5-13 3
12. V. Voievozilor 4 1 0 3 5-13 3
14. Băleni 4 0 1 3 3-14 1
Etapa viitoare, duminică, ora 11.00: Pietrari –Nucet, Valea Lungă - FCM Târgoviște, C. Viișoara - S. Voinești, Vlădeni – Valea Voievozilor, Aninoasa II – Rățoaia, P. Iedera – Dobra, Băleni - V. Voinești.
Promoție Sud: Etapa a 4-a
Cătunu – Ciocănești II 4-2, Tomșani – Urziceanca II 4-1, Bilciurești – Finta II 5-2, Tărtășești II – Vârcolacii Comișani 5-2, Costești Vale – Străoști 6-5. Hulubești și Conțești au stat.
Clasament
1. Tărtășești II 4 4 0 0 17-7 12
2. Hulubești 3 3 0 0 18-5 9
3. Ciocănești II 3 2 0 1 35-6 6
4. Tomșani 4 2 0 2 18-10 6
5. Cătunu 3 2 0 1 7-6 6
6. C. Vale 4 2 0 2 11-11 6
7. Comișani 3 1 1 1 7-9 4
8. Bilciurești 4 1 1 2 7-10 4
9. Străoști 3 1 0 2 9-9 3
10. Finta II 3 1 0 2 7-10 3
11. Urziceanca II 3 0 0 3 5-14 0
12. Conțești 3 0 0 3 4-48 0
Etapa viitoare, duminică, ora 11.00: Străoști – Cătunu, Vârcolacii Comișani - Costești Vale, Finta II - Tărtășești II, Conțești – Bilciurești, Ciocănești II – Hulubești. Urziceanca II și Tomșani stau.
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
CSM Târgoviște a pierdut finala micăLongo, misterul unor luni pierdute
Luptă acerbă la Liga a 5-a, Seria Nord
Anastasia Udroiu Ivan, dublă campioană națională
Bezdead rezistă pe podium în Seria Nord
Apar campionii la înot
Aninoasa pierd primul meci
Medalii la judo pentru CS Târgoviște
Sute de copii din 6 județe, prezenți la Nucet
Victorie importantă în finala mică
Editorial
România de peste Prut în cătarea criminală a Kremlinului (I)
Pe măsură ce alegerile prezidențiale din România de peste Prut/Republica Moldova se apropie, Kremlinul putinist n-o slăbește din cătarea lui criminală. Printre armele pe care deja le-a pus în bătaie sunt și politicienii românofobi, unii dintre aceștia de neam românesc (!?), și politruci ruși de la Tiraspol, și găgăuzii delicatetei bașcane Evghenia Guțul cu sufletul tot dăruit țarului Putin și cu un kalașnikov pitit sub fustă. Este... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.