Teme principale

Prima paginĂŁ (PDF)

Newsletter

Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email

Adresa ta de email:
Agentia Nationala de presa AGERPRES - www.agerpres.ro



19.04.2015 15:34

Liga a VI-a - Etapa a 13-a


A A

Podu Rizii, neprezentare la Urziceanca

Podu Rizii, neprezentare la Urziceanca

 

Liga a V-a - Etapa a 22-a
Remiza orgoliilor la Ungureni - IL Caragiale
Onoare Nord: Colibași – Răzvad 1-1, Mănești – Tătărani 0-0, Runcu – Doicești 3-5, Raciu - Șuța Seacă 0-1, Buciumeni – Adânca 3-4, Dărmănești – Lucieni 2-2, Ocnița – Ulmi 7-2, U. Ungureni – IL Caragiale 2-2. 
Clasament
1. Ungureni 22 17 2 3 79-33 53
2. Doicești 22 16 3 3 71-23 51
3. Caragiale 22 14 4 4 60-32 46
4. Ocnița 22 12 4 6 54-42 40
5. Răzvad 22 12 2 8 56-44 35
6. Dărmănești 22 9 7 6 58-38 34
7. Tătărani 22 8 5 9 52-55 29
8. Șuța Seacă 22 9 2 11 38-45 29
9. Adânca 22 8 4 10 43-45 28
10. Colibași 22 7 6 9 31-40 27
11. Buciumeni 22 8 3 11 40-56 27
12. Runcu 22 7 4 11 45-61 25
13. Mănești 22 5 5 12 34-53 20
14. Lucieni 22 6 2 14 35-59 20
15. Ulmi 22 5 4 13 44-70 18*
16. Raciu 22 4 3 15 29-70 15
* Penalizare 1p
Etapa viitoare, duminică, ora 11.00: Ulmi - Dărmănești, Lucieni - Buciumeni, Adânca - Raciu, Șuța Seacă - Runcu, Doicești - Mănești, Tătărani - Coliobași, Răzvad - IL Caragiale, Ocnița - U. Ungureni.
Onoare Sud: Comișani – Bolovani 3-2, Finta – Ghimpați 7-2, Gheboaia – Ibrianu 1-1, Titu II – Ghinești 3-1, Bilciurești - Slobozia Moară 0-1, Bucșani – Mărcești 0-3, Răcari – Braniștea 1-0, Ciocănești – Conțești 7-2.
Clasament
1. Finta 22 17 3 2 79-27 54
2. Sl. Moară 22 14 2 6 63-40 44
3. Gheboaia 22 13 4 5 53-30 43
4. Braniștea 22 12 3 7 59-41 39
5. Ghimpați 22 12 3 7 62-50 39
6. Ibrianu 22 11 5 6 76-28 38
7. Ghinești 22 12 1 9 52-39 37
8. Comișani 22 9 6 7 61-51 33
9. Mărcești 22 10 2 10 54-53 32
10. Ciocănești 22 10 2 10 46-53 32
11. Titu II 22 8 4 10 30-48 28
12. Răcari 22 8 3 11 45-55 27
13. Bolovani 22 6 3 13 32-63 21
14. Conțești 22 5 3 14 41-76 18
15. Bilciurești 22 2 4 16 34-92 9*
16. Bucșani 22 2 2 18 31-72 8
* Penalizare 1p
Etapa viitoare, duminică, ora 11.00: Braniștea - Bucșani, Mărcești - Bilciurești, Slobozia Moară - Titu II, Ghinești - Gheboaia, Ibrianu - Finta, Ghimpați - Comișani, Bolovani - Conțești, Ghimpați - Ciocănești.
Onoare Vest: Odaia Turcului – Picior de Munte 0-2, Românești – Burduca 6-2, Răscăeți – Corbii Mari 3-2, Vișina – Ionești 10-1, Odobești – Jugureni 10-0, Morteni – Mogoșani 4-0, PCM Ungureni – Șelaru 3-0 (n), Zăvoiu - T. Cătunu 3-0.
Clasament
1. Odobești 22 19 2 1 105-30 59
2. Zăvoiu 22 17 2 3 77-31 53
3. Românești 22 17 0 5 74-49 51
4. Ungureni 22 16 1 5 72-40 49
5. Răscăeți 22 13 1 8 53-48 40
6. Morteni 22 9 7 6 55-41 34
7. Șelaru 22 9 5 8 53-45 32
8. Vișina 22 10 1 11 57-55 31
9. Mogoșani 22 7 6 9 59-62 27
10. Od.Turcului 22 8 1 13 45-64 25
11. Corbii Mari 22 6 3 13 43-48 21
12. P. de Munte 22 5 6 11 43-70 21
13. Burduca 22 5 2 15 40-70 17
14. Jugureni 22 4 6 12 30-70 17*
15. T. Cătunu 22 3 3 16 25-67 11*
16. Ionești 22 3 2 17 40-82 10*
* Penalizare 1p
Etapa viitoare, duminică, ora 11.00: Ionești - Zăvoiu, Picior de Munte - Românești, Burduca - Corbii Mari, Șelaru - Morteni, Mogoșani - Odobești, Jugureni - Vișina, PCM Ungureni - Răscăeți, T. Cătunu - Odaia Turcului 0-3.
Liga a VI-a - Etapa a 13-a
Promoție Nord: Săcuieni – P. Iedera 1-1, V. Iedera – Valea Voievozilor 6-1, Gemenea – Bezdead 2-3, V. Gura Ocniței – Voinești 1-6, FCM II Târgoviște – Pietroșița 0-3.
Clasament
1. Voinești 13 9 2 2 51-20 29
2. Bezdead 13 8 2 3 46-23 26
3. P. Iedera 13 8 1 4 35-30 25
4. Pietroșița 13 8 0 5 28-13 24
5. Gemenea 13 6 1 6 27-28 19
6. Săcuieni 13 5 3 5 38-32 18
7. V. Iedera 13 6 0 7 28-38 18
8. FCM II Tgv 13 4 1 8 34-38 13
9. V. Voievozilor 13 4 0 9 24-43 12
10. V. Gura Ocniței13 1 0 12 17-73 3
Etapa viitoare, duminică, ora 11.00: P. Iedera - V. Gura Ocniței, Voinești - Gemenea, Pietroșița - V. Iedera, Valea Voievozilor - Săcuieni, Bezdead - FCM II Târgoviște 3-0.
Promoție Sud: Dobra – Vlădeni 2-1, Urziceanca II – Podu Rizii 3-0 (n), Băleni – Mija 9-0 Bâldana - S. Gura Ocniței 1-2, Gulia – Butimanu 3-0.
Clasament
1. S. Gura Ocniței 13 11 2 0 48-16 35
2. Podu Rizii 13 9 1 3 50-16 28
3. Dobra 13 7 4 2 45-26 25
4. Vlădeni 13 6 3 4 38-34 21
5. Urziceanca II13 6 3 4 34-30 21
6. Gulia 13 5 3 5 27-33 18
7. Bâldana 13 4 3 6 36-27 15
8. Mija 13 3 0 10 22-54 9
9. Băleni 13 2 1 10 33-60 7
10. Butimanu 13 2 0 11 14-52 6
Etapa viitoare, duminică, ora 11.00: Vlădeni - Gulia, S. Gura Ocniței - Băleni, Mija - Urziceanca II, Podu Rizii - Dobra, Butimanu - Bâldana 0-3.
Promoție Vest: Viișoara - Coada Izvorului 3-0, Nucet - Tomșani 3-1, P. Găești - Lungulețu 0-3. Picior de Munte II și V. Găești au stat.
Clasament
1. Coada Izvorului 11 8 1 2 41-20 25
2. V. Găești 10 8 0 2 32-11 24
3. Lungulețu 10 7 1 2 37-16 22
4. Viișoara 10 6 0 4 30-15 18
5. P. de Munte II 9 4 0 5 18-22 12
6. Nucet 11 2 2 7 21-39 8
7. Tomșani 10 2 1 7 16-38 7
8. P. Găești 11 1 1 9 12-47 4
Etapa viitoare, duminică, ora 11.00: Lungulețu - Nucet, Tomșani - Viișoara, V. Găești - Picior de Munte II. Coada Izvorulu

Liga a VI-a - Etapa a 13-a

Promoție Nord: Săcuieni – P. Iedera 1-1, V. Iedera – Valea Voievozilor 6-1, Gemenea – Bezdead 2-3, V. Gura Ocniței – Voinești 1-6, FCM II Târgoviște – Pietroșița 0-3.

 

Clasament

1. Voinești 13 9 2 2 51-20 29

2. Bezdead 13 8 2 3 46-23 26

3. P. Iedera 13 8 1 4 35-30 25

4. Pietroșița 13 8 0 5 28-13 24

5. Gemenea 13 6 1 6 27-28 19

6. Săcuieni 13 5 3 5 38-32 18

7. V. Iedera 13 6 0 7 28-38 18

8. FCM II Tgv 13 4 1 8 34-38 13

9. V. Voievozilor 13 4 0 9 24-43 12

10. V. Gura Ocniței13 1 0 12 17-73 3

Etapa viitoare, duminică, ora 11.00: P. Iedera - V. Gura Ocniței, Voinești - Gemenea, Pietroșița - V. Iedera, Valea Voievozilor - Săcuieni, Bezdead - FCM II Târgoviște 3-0.

 

Promoție Sud: Dobra – Vlădeni 2-1, Urziceanca II – Podu Rizii 3-0 (n), Băleni – Mija 9-0 Bâldana - S. Gura Ocniței 1-2, Gulia – Butimanu 3-0.

 

Clasament

1. S. Gura Ocniței 13 11 2 0 48-16 35

2. Podu Rizii 13 9 1 3 50-16 28

3. Dobra 13 7 4 2 45-26 25

4. Vlădeni 13 6 3 4 38-34 21

5. Urziceanca II13 6 3 4 34-30 21

6. Gulia 13 5 3 5 27-33 18

7. Bâldana 13 4 3 6 36-27 15

8. Mija 13 3 0 10 22-54 9

9. Băleni 13 2 1 10 33-60 7

10. Butimanu 13 2 0 11 14-52 6

Etapa viitoare, duminică, ora 11.00: Vlădeni - Gulia, S. Gura Ocniței - Băleni, Mija - Urziceanca II, Podu Rizii - Dobra, Butimanu - Bâldana 0-3.

 

Promoție Vest: Viișoara - Coada Izvorului 3-0, Nucet - Tomșani 3-1, P. Găești - Lungulețu 0-3. Picior de Munte II și V. Găești au stat.

 

Clasament

1. Coada Izvorului 11 8 1 2 41-20 25

2. V. Găești 10 8 0 2 32-11 24

3. Lungulețu 10 7 1 2 37-16 22

4. Viișoara 10 6 0 4 30-15 18

5. P. de Munte II 9 4 0 5 18-22 12

6. Nucet 11 2 2 7 21-39 8

7. Tomșani 10 2 1 7 16-38 7

8. P. Găești 11 1 1 9 12-47 4

Etapa viitoare, duminică, ora 11.00: Lungulețu - Nucet, Tomșani - Viișoara, V. Găești - Picior de Munte II. Coada Izvorului și P. Găești stau.

 



Comentarii

sau

AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook

Nume:


Comentariu:



cod captcha



Din aceeaÂși categorie

De ce a câștigat Cornești și nu Gura Șuții
Bobi Verdeș este sigur de promovare
Movilă crede în șansele echipei din Cornești
Gloria a luptat onorabil
Recolta Gura Șuții a câștigat cupa
Cornești are șanse mici să promoveze
Gloria Cornești joacă pentru promovare cu CSM Slatina
Și suporterii Chindiei sunt campioni (III)
Naționala României de polo se pregătește la Târgoviște
Programul turului pentru CSM Târgoviște


Politica de Cookie
Politica de Confidentialitate

Editorial

Uitatul Eminescu

Știați că pe 15 iunie a.c. s-au împlinit 130 de ani de când Mihai Eminescu a fost așezat de Dumnezeu în Panteonul neamului românesc? A, da, ce întrebare tâmpită! La ce bun să se fi știut? Prin media patriei a bătut un vânt al uitării. Altele au fost prioritățile culturale ale momentului, de pildă… Street delivery.

[citește tot...]

Agentie imobiliara Sibiu
Anunturi Imobiliare Dambovita

Follow artpress_tgv on Twitter






Posta redactiei: fii jurnalist !

Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.

Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica

Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica
Cand esti nevoit sa-ti montezi o fosa septica ecologica deoarece in zona in care locuiesti nu exista canalizare este nevoie sa tii cont de anumite reguli de mentenanta pentru a nu afecta negativ sistemul septic si pentru a-i prelungi durata de viata. Acest lucru nu este benefic numai din punct de vedere financiar, dar te poate ajuta sa previi situatii neplacute cauzate de refulari sau mirosuri urate. [citește tot...]

Alte articole »

Trimite articol

publicitate

aparate foto digitale