Avântul Produlești – Comerțul Brezoaele 1-3

Luceafărul Dragomirești – Libertatea Urziceanca 5-3

Cernat (7), Rădoiu (35), Răducu (40), Nedelcu (44), I. Palaș (64) / Burtărescu (34), Gogonea (47), Marinoiu (75-aut.)
Petrolul Târgoviște - Săgeata Cătunu 2-2

Necatu (12-pen.), Brătescu (77) / Pietricică (22), Cristea (84)

Voința Crevedia - Bradul Moroeni 0-0 (întrerupt în minutul 42, la scorul de 0-0)
Avicola Tărtășești – Progresul Mătăsaru 4-0

Sandu (4), Chirvăsuță (27), Coman (75), C. Constantin (82)
Recolta Gura  Șuții - Voința Perșinari 3-1

I. Dumitru (17), A. Stoica (65), Motolici (74) - Zidăroiu (77 pen.)

Evenimente

* Cunoscută fiind rivalitatea dintre Gura Șuții și Perșinari, mai mulți jucători ai echipei oaspete au refuzat să efectueze deplasarea.

Un prim penalty acordat în această etapă, pentru Petrolul Târgoviște, transformat de Necatu.

Oficialii de la Dragomirești au solicitat confrunt înaintea meciului cu Urziceanca. ,,N-am depistat niciun jucător în neregulă, pentru că cei doi care erau cu dublă legitimare nu au fost trecuți în raport", ne-a transmis un reprezentant al echipei locale.

Singurul portar de la Gura Șuții, Narcis Dan, a părăsit terenul accidentat, în min. 57, după o evoluție senzațională. Locul său a fost luat de jucătorul de câmp M. Dragne.

Meci întrerupt la Crevedia în minutul 42. ,,Arbitrul Alexandru Filip l-a eliminat în minutul 35 pe Zarioiu, după ce i-a arătat al doilea cartonaș galben. Acesta a mers pe banca de rezerve, iar Filip a indicat trei minute pentru ca jucătorul eliminat să plece la vestiare. În minutul 42, Cătălin Diaconescu, directorul sportiv al echipei din Moroeni, i-a reproșat lui Filip că nu a acordat cartonaș galben unui adversar, pentru henț. Arbitrul i-a cerut să meargă în tribune, Diaconescu a continuat să protesteze și Filip a fluierat finalul jocului”, ne-a transmis un martor al evenimentelor.

* ,,Păcat că a ieșit așa, noi am fi vrut să jucăm până la final. Nu comentăm decizia arbitrului și nu avem nimic de împărțit cu cei de la Moroeni. Ne păstrăm departe de cele întâmplate. Am continuat meciul, dar fără arbitri, cu caracter amical", a comentat antrenorul gazdelor, Mădălin Ioniță.

Dragomirești a depus contestație pentru substituire în dreptul portarului de la Urziceanca.

* Avem și un autogol în această etapă, după ce Cristian Filip de la Cobia a marcat în propria poartă.

Autogol și pentru Dragomirești, Marinoiu (75).

Pucioasa evoluează în inferioritate numerică din minutul 83, după ce Cârlan a primit cartonașul roșu.

Eliminare și la Petrolul Târgoviște, Șeran primind cartonașul roșu în minutul 90+2.

* Chiar și Atletic Fieni a terminat meciul în inferioritate numerică, după eliminarea lui Marius Cernea (90).

* Un spectator venit de la Persinari și-a pierdut portofelul la Gura Șuții, pierzând documente importante și bani.