14.04.2015 12:10

FlashScore Liga a 4-a

A A

Cobia, neprezentare și abandon?

Astăzi, de la ora 17.00, jurnaldedambovita.ro va transmite în format FlashScore partidele din etapa a 24-a (intermediară) a Ligii a 4-a.

Bradul Moroeni – Atletic Fieni 2-0 (final)

Iosif 45, Leotescu 65

Voința Crevedia – Flacăra Moreni  0-4 (final)

Timofte 1, Huțușoru 13, V. Preda 77, Tălmaciu 85

Avicola Tărtășești – FC Aninoasa  2-3 (final)

C. Constantin 61-pen, Costea 90/ A. Ștefan 40, 50, Rusu 88

Libertatea Urziceanca – Unirea Cobia  3-0 (n)

Săgeata Cătunu – Comerțul Brezoaele  2-2 (final)

R. Popescu 43, 70/ Florea 11, Popa 32

Petrolul Târgoviște – Recolta Gura Șuții  2-1 (final)

Neagu 24, Albu 68/ Petruțu 34

Luceafărul Dragomirești – PAS Pucioasa  3-2 (final)

V. Radu 63, Savin 77-aut, I. Palaș 88/ Neacșu 80, 87

Voința Perșinari – Progresul Mătăsaru  5-0 (final)

** Penalizare 3 puncte

Etapa viitoare, sâmbătă, ora 11.00: Petrești – Perșinari, Aninoasa – Dragomirești, Pucioasa – Petrolul, Gura Șuții – Crevedia, Flacăra – Moroen, Fieni – Cătunu, Brezoaele – Urziceanca, Cobia – Mătăsaru, Produlești – Tărtășești 0-3.

Evenimente

* Timofte a deschis scorul pentru Flacăra în secunda 13.

Cobia nu s-a prezentat cu seniorii la Urziceanca, pierzând meciul cu 3-0. "Nu e frumos cum au procedat cei de la Cobia, au venit să completeze raportul de la ora 15.30, pentru a motiva apoi că a rămas microbuzul în pană la Lungulețu. Le-am fi trimis noi un autocar, dar pe cine să iei?", a transmis antrenorul de la Urziceanca, Daniel Ivan.

Aninoasa evoluează în inferioritate numerică la Tărtășești, după ce Pahonțu a pimit cartonașul roșu în minutul 31.

Daniel Ivan, de la Urziceanca, spune că s-au intensificat șicanele la adresa lui, după ce l-a contestat public pe Tudor Emil. "Cei de la AJF nu au vrut să îmi mai prezinte situația cartonașelor înaintea meciului cu Cobia. Mi-au transmis că vor avea grijă de echipa din Urziceanca".

Oficialii echipei din Cătunu aduc acuzații grave la adresa arbitrului Alin Nisipeanu. "Să se termine cu experimentele la Cătunu. Jucătorul nostru Zaharia a fost băgat in spital, iar arbitrul nu a acordat nici măcar cartonaș galben. E japcă pe față".

Tărtășești a revenit pe tabelă după ce Cr. Constantin a transformat un penalty în minutul 61.

Alin Ștefan, marcatorul celor două goluri ale echipei din Aninoasa, a suferit o comoție în minutul 39, fiind contactat telefonic serviciul de urgență pentru a-i acorda îngrijiri medicale. Ștefan și-a revenit și a marcat două goluri.

Meciul de la Cătunu a fost întrerupt 25 de minute, timp în care SMURD-ul i-a oferit îngrijiri medicale jucătorului Zaharia, de la gazde. Acesta a ajuns la spital în stare foarte gravă, fiind suspect de ruptură de maxilar.

Egalitate numerică la Tărtășești, Micu, de la gazde, fiind eliminat în minutul 65.

Savin, de la Pucioasa, și-a marcat în propria poartă în minutul 77.