Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
17.11.2023 00:13
La Niculești,
Atragerea investițiilor publice și private, preocuparea permanentă a autorităților locale

*„Avem în execuție un pod și urmează și asfaltarea a 4 km, ambele investiții realizate pe Programul «Anghel Saligny»” *„Ca investiție privată, investitorul cel mai important acum este cel cu terenul de golf”
Investiții importante în comuna dâmbovițeană Niculești, localitate care a cunoscut în ultimii ani o dezvoltare armonioasă! În momentul de față se lucrează la infrastructura rutieră, respectiv la finalizarea unui pod și la asfaltarea a 4 km de drum, ambele obiective fiind finanțate prin Programul ,,Anghel Saligny’’.
A altă componentă importantă, pe care unitatea administrativ teritorială Niculești a reușit să o fructifice din plin, este investiția privată. Autoritățile locale de la Niculești au reușit să aducă un investitor care construiește unul dintre cele mai mari terenuri de golf din România, dar și toată infrastructura necesară practicării acestui sport care se adresează de regulă oamenilor foarte bogați.
„Avem în execuție un pod și urmează și asfaltarea a 4 km, ambele investiții realizate pe Programul «Anghel Saligny». Podul costă în jur de 20 miliarde lei vechi, se lucrează și sperăm ca până la sfârșitul anului să fie gata. Ca investiție privată, investitorul cel mai important acum este cel cu terenul de golf. Lucrează puternic, este o investiție mare. Se lucrează în paralel la terenul de golf și la construcția vilelor care îi vor găzdui pe cei care vor veni la Niculești să practice acest sport. Este unul dintre cele mai mari terenuri de golf din țară, cu 18 găuri. Pentru buget este foarte bine pentru că încasăm impozitul pe teren, pe clădiri, pe salarii”, a declarat primarul comunei Niculești, Dorinel Soare.
Violeta Stanciu
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
„Asfalt pe toate străzile, gaze în toate satele”518 locuri de muncă disponibile
Moș Crăciun a venit devreme la Centrul de Transfuzie Sanguină Dâmbovița
Proiecte de investiții majore la Raciu
Reabilitarea infrastructurii rutiere din Runcu
Progrese de amploare pentru trei investiții din comuna Raciu
„Valurile sunt prea mari și ei nu mai stăpânesc barca”
Salariații din industria de Apărare respectarea promisiunii Guvernului
„Anul acesta vor fi 200 de gospodării abonate la gaze”
Regenerarea pădurilor în Dâmbovița
Editorial
Se conturează Manifestul 2024-2029

În vara anului viitor se va termina mandatul actualilor aleși din instituțiile europene, iar alegerile pentru Parlamentul European din 2024 sunt deja un subiect pe agenda politică din capitalele statelor membre UE. Desigur, alegerea eurodeputațiilor este importantă, dar atenția experților se îndreaptă mai ales asupra noii Comisii Europene. Printr-un eveniment derulat la sfarsitul lunii noiembrie s-a lansat și #Agenda24to29,... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.
Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica
