:::ANCHETELE.JURNAL.DE.DAMBOVITA:::

Cel mai bun antrenor divizionar ::: 1. Laurentiu Reghecampf (Steaua Bucuresti/Al Hilal) 40 ::: 2. Nicolae Croitoru (Urban Titu/Chindia Tgv/GSA Nucet-juniori) 35 ::: 3. Adrian Neaga (Atletic Bradu/Urban Titu) 31,5 ::: 4. Adrian Bogoi (Pandurii II Tg. Jiu) 22,5 ::: 5. Haralambie Becheanu (FCM Targoviste) 22 ::: 6. Romulus Ciobanu (Chindia Tgv-juniori/FCM Alexandria) 21,5 ::: 7. Silviu Dumitrescu (Chindia Targoviste) 17,5 ::: 8. Marin Olteanu (Chindia/CSS Targoviste-juniori) 12,5 ::: 9. Constantin Badea (Chindia Targoviste-juniori) 10 ::: 10. Irinel Voicu (Chindia Targoviste-juniori) 3,5 ::: Cel mai bun antrenor judetean ::: 1. Gabriel Paraschiv (Flacara Moreni) 40 ::: 2. Remus Galmencea (FC Aninoasa/Chindia-juniori) 36 ::: 3. Florin Tudose (Bradul Moroeni) 22 ::: 4. Cosmin Tobosaru (CSS/Kinder Targoviste-juniori) 19,5 ::: 5. Florin Cernea (Atletic Fieni) 14 ::: 6. Mircea Petrescu (Flacara Moreni-juniori) 12,5 ::: 7. Madalin Ionita (Vointa Crevedia) 11,5 ::: 8. Bogdan Tudorache (Comertul Brezoaele) 10 ::: 9. Cosmin Lunescu (Kinder Targoviste-juniori) 8 ::: 10. Nicolae Ifrim (Sageata Catunu) 7 ::: Cel mai bun sportiv (sporturi olimpice) ::: Clasament general ::: 1. Daniel Natea (judo, CSA Valleriana Targoviste) 30 ::: 2. George Preda (atletism, CS Targoviste) 24,5 ::: 3. Catalin Cristea (box, CSM Targoviste) 22 ::: 4. Georgiana Filip (lupte, CS Targoviste) 18 ::: 5. Chrissy Givens (baschet, CSM Targoviste) 14,5 ::: 6. Sorana Cirstea (tenis, Sorana SC Targoviste) 12,2 ::: 7. Adina Popescu (lupte, CS Targoviste) 8,5 ::: 8. Radu Papoe (tenis, CS Targoviste) 8,2 ::: 9. Georgiana Burduf (lupte, CSS Targoviste) 6,5 ::: 10. Ancuta Stoenescu (baschet, CSM Targoviste) 5,3 ::: Cel mai bun antrenor (sporturi olimpice) ::: Clasament general ::: 1. Nicolae Gutoiu (atletism, CS-CSS Targoviste) 26 ::: 2. Cornel Cornea (lupte, CS-CSS Targoviste) 25 ::: 3. Dan Fleseriu (baschet, CSM Targoviste) 22,5 ::: 4. Iulian Craciun (judo, CSA Valleriana Targoviste) 20,5 ::: 5. Catalin Tanase (baschet, CSS Targoviste) 15 ::: 6. Nicu Tamas (box, CSM Targoviste) 14,5 ::: 7. Sorin Erlic (tenis, CS Targoviste) 11 ::: 8. Marian Enache (baschet, CSM Targoviste) 5 ::: 8. Dragan Nesic (volei, CSM Targoviste) 5 ::: 10. Mihai Tataranu (fotbal feminin, CSS Targoviste) 3,83 ::: Cel mai bun arbitru divizionar ::: Clasament general ::: 1. Petruta Iugulescu 39 ::: 2. Ionut Iugulescu 36,5 ::: 3. Marius Chitu 27,5 ::: 4. Cristi Catana 23,5 ::: 5. Alexandru Filip 22 ::: 5. Adrian Ionescu 22 ::: 7. Septimiu Burtescu 17,5 ::: 8. Ana Maria Gheorghita 8 ::: 9. Cosmin Badeanu 7,5 ::: 10. Gabriel Catana 6 ::: Cel mai bun arbitru judetean ::: Clasament general ::: 1. Marian Malau 35,5 ::: 2. Dan Petre 30 ::: 3. Iulian Preda 25,5 ::: 4. Cristi Grigorascu 25 ::: 5. Costinel Neagu 20,75 ::: 6. Mugurel Ciocmata 18,5 ::: 7. Ioana Mihalachioiu 17,5 ::: 8. Bogdan Matei 11,5 ::: 9. Alin Nisipeanu 8,5 ::: 10. Adrian Ologeanu 5 :::

Teme principale

Prima pagină (PDF)

Caricatura zilei

Newsletter

Abonează-te pentru a primi buletinul de știri prin email

Adresa ta de email:
Agentia Nationala de presa AGERPRES - www.agerpres.ro



15.05.2010 00:11


A A

Campionatul judetean de fotbal

Campionatul judetean de fotbal

Liga a IV-a, etapa a 31-a, astăzi, ora 11,00

CS Răcari-FC Potlogi, Unirea Cobia-Comerțul Viișoara, Atletic Fieni-Gaz Metan Finta, FCM III Târgoviște-Flacăra Moreni, Petrolul Târgoviște-Gloria Cornești, G.S.A.Nucet- Voința Pierșinari, AS Doicești-Rapid Gemenea. Jocurile Voința Potlogi-Tisenmetal Colibași (0-3) și Luceafărul Dărmănești-Voința Potlogi (3-0) sunt anulate (echipele Voința Potlogi și Recolta Crovu retrăgându-se din competiție).

Clasament

1.Gloria 30 28 1 1 134-27 85

2.Petrolul 30 22 2 5 90-39 68

3.GM Finta 30 18 1 11 89-61 54*

4.FCM III 30 17 3 10 67-43 54

5.V.Potolgi 30 17 2 11 62-44 52*

6.Flacăra 30 15 5 10 91-50 49*

7.Pierșinari 30 15 4 11 64-56 49

8.AS Doicești 30 12 7 11 51-50 43

9.FC Potlogi 30 12 7 11 43-50 43

10.Dărmănești 30 13 4 13 55-63 43

11.Viișoara 30 11 8 11 43-44 41

12.Atletic 30 11 5 14 68-63 38

13.Nucet 30 11 4 15 48-56 37

14.Colibași 30 10 5 15 41-43 34*

15.Un.Cobia 30 7 6 17 47-87 27

16.Gemenea 30 7 1 22 36-123 22

17.Crovu 30 5 2 23 38-93 17

18.CS Răcari 30 5 1 24 37-110 16

*echipe penalizate cu câte 1 punct

**Recolta Crovu și Voința Potlogi s-au retras din campionat după începerea returului și vor pierde următoarele jocuri cu 3-0.

Liga a V-a

Onoare Etapa a 27-a, mâine, ora 11,00

Bradul-Sportul Gemenea, IL Caragiale-PAS Pucioasa, Buciumeni-Răzvad, Aninoasa-Pomicola, Dragomirești-AS Ulmi, Mănești-Pietroșița, Șuța Seacă-Runcu, Lucieni-Tătărani.

Seria Sud

Urziceanca-Poiana, Brezoaele-Comișani, Mărcești- Gheboaia, Conțești-Gaz Metan Finta II, Bucșani-Tărtășești, Electrosid Titu II-Ciocănești, Cojasca-Gura Ocniței.

Seria Vest

Gura Șuții-Mogoșani, Hulubești-Ziduri, Produlești- Românești, Odobești-Mătăsaru, Jugureni-Văcărești, Corbii Mari-Fierbinți, Burduca-Morteni, Valea Mare-Petrești.

Liga a VI-a, Promoție

Seria Nord (ultima etapă), mâine, ora 11,00: Dobra- Băleni, Gorgota 2009-Valea Voievozilor, Săcuieni-Viitorul Ocnița, Adânca-Racoviță.

Seria Sud, mâine, ora 11,00: Urziceanca-Podu Rizii, Ghimpați-Săgeata Cătunu, Conpet Cătunu-Sălcioara, Ibrianu-Niculești, Butimanu-Sl.Moară. Bolovani stă.

Seria Vest, mâine, ora 11,00: Pitaru-Braniște, Puntea de Greci-Ungureni-Ionești-Crovu, Vișina-Gura Foii, Răscăieți- Zăvoiu.

Tinel Aldea | [email protected]



Comentarii

sau

AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook

Trimis de barosss la 28.10.2010 08:08

farzzza burduca cea mai tare


Trimis de Ionut la 25.05.2010 22:04

Fortzzza Gura-Foii cea mai tare echipa!!!


Trimis de Alin la 22.05.2010 19:10

GURA-OGNITEI CEA MAI BUNA------SUPER FOTBALISTI


Trimis de messy la 15.05.2010 12:41

forzza dentas baldana


Nume:


Comentariu:



cod captcha



Din aceeaÂși categorie

Etapa a 21-a a Ligii a 4-a, FlashScore pe jurnaldedambovita.ro
Gheboaia a ieșit din lupta pentru promovare
Scandal mare la Răcari, nici Poliția nu a putut face față
Doar Jandarmeria luptă cu golănia
Cum să domini și să câștigi clar un meci
Și-a revenit Dani Popa
Urban Titu, taxată de spectatori
Echipament sportiv pentru Voința Valea Voievozilor
Nu ratați în ziarul de marți!
Petrești n-a mai produs surpriza

Editorial

Competiția prejudiciilor, fără televoting?

ALINA MAVRODIN VASILIU


Zilele acestea sunt în toi dezbaterile despre cine e în topul prejudiciilor și cât de mari și de tari au fost ele în România cea jefuită… democratic. La linia de start a competiției am văzut de-a lungul anilor reprezentanți din toate partidele, semn că hoția în România a fost comisă cel mai adesea cu legea în mână chiar de către cei care o... [citește tot...]




Follow artpress_tgv on Twitter


publicitate

Programul Teatrului Municipal
Tony Bulandra din Targoviste

Click pe afis pentru detalii!




Poșta redacției: fii jurnalist !

Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in secțiunea dedicată postei redactiei.

CU CARTILE PE FATA....

CU CARTILE PE FATA....
-Multe interventii in paginile publicatiei dumneavoastra acuza echipa VOINTA BEZDEAD ca numai fotbal nu joaca... -am dat replica la momentul respectiv dar,inaintea fiecarui meci ni se aduc aceleasi acuze ??!! [citește tot...]

Alte articole »

Trimite articol

publicitate





Large Visitor Globe

aparate foto digitale



BLOGROLL POLITIC
Adrian TUTUIANU
Gabriel GROZAVU
PNL Targoviste
USL Targoviste
PSD Dambovita
PNL Dambovita

Centrul Medical
VALLERIANA Targoviste