:::SPORT:::MECIURI.SI.REZULTATE:::

FOTBAL :: Chindia a promovat in Liga a II-a! ::: Liga a III-a - Etapa a 24-a: Dinicu Golescu Campulung - Chindia Targoviste 1-2 (Anghelina 5/ Cherchez 22, Popa 48), CS Stefanesti - Urban Titu 3-1 (Voicu 53, 63, Mihai 59/ Radescu 90+2), SCM Pitesti - FCM Targoviste 0-2 (Sandulescu 13, Mihaila 80), Concordia II Chiajna - CS Visina Noua 6-0, Astra II Giurgiu - Atletic Bradu 2-2, Inter Clinceni - CS Podari 0-0, Sporting Rosiori - CS Afumati 2-1. ::: Clasament: 1. Chindia 56 p, 2. Afumati 49 p, 3. Chiajna II 40 p, 4. Stefanesti 40 p, 5. Pitesti 38 p, 6. Rosiori 35 p, 7. Titu 33 p, 8. Bradu 32 p, 9. Clinceni 27 p, 10. FCM Tgv 27 p, 11. Podari 26 p, 12. Campulung 26 p, 13. Visina Noua 26 p, 14. Astra II 17 p. ::: Etapa viitoare: FCM Targoviste - Chindia, Visina Noua - Astra II, Podari - Campulung, Titu - Clinceni, Pitesti - Chiajna II, Bradu - Rosiori Afumati - Stefanesti ::: Liga a IV-a - Etapa a 30-a ::: Vointa Persinari - Atletic Fieni 2-0, Comertul Brezoaele - Flacara Moreni 1-6, Unirea Cobia - Recolta Gura Sutii 5-3, Progresul Matasaru - PAS Pucioasa 2-0, Libertatea Urziceanca - FC, Aninoasa 0-5, Bradul Moroeni - CS Petresti 7-1, Vointa Crevedia - Avicola Tartasesti 1-3, Petrolul Targoviste - Luceafarul Dragomiresti 0-6, Sageata Catunu - Avantul Produlesti 3-0. Clasament: 1. Aninoasa 80 p, 2. Flacara 77 p, 3. Moroeni 55 p, 4. Tartasesti 52 p, 5. Fieni 51 p, 6. Gura Sutii 50 p, 7. Persinari 50 p, Brezoaele 48 p, 9. Crevedia 43 p, 10. Catunu 37 p, 11. Dragomiresti 36 p, 12. Petresti 35 p, 13. Petrolul 32 p, 14. Pucioasa 30 p, 15. Cobia 30 p, 16. Urziceanca 29 p**, 17. Matasaru 17, 18. Produlesti 12 p*. * penalizare 1 punct; ** penalizare 3 puncte. ::: Etapa viitoare: Petrolul - Persinari, Dragomiresti - Crevedia, Tartasesti - Moroeni, Petresti - Catunu, Aninoasa - Matasaru, Pucioasa - Cobia, Gura Sutii - Brezoaele, Flacara - Fieni, Produlesti - Urziceanca 0-3. ::: Liga a V-a - Etapa a 26-a ::: Onoare Nord: Razvad - Doicesti 1-2, IL Caragiale - Suta Seaca 3-2, Colibasi - Adanca 3-3, Manesti - Lucieni 5-2, Runcu - Ulmi 9-2, Raciu - Ocnita 2-4, Buciumeni - Darmanesti 1-1, U. Ungureni - Tatarani 7-1. ::: Onoare Sud: Bolovani - Ibrianu 1-0, Contesti - Ghinesti 5-2, Comisani - Slobozia Moara 4-3, Finta - Marcesti 6-1, Gheboaia - Branistea 1-1, Titu II - Racari 1-0, Bilciuresti - Bucsani 6-0, Ciocanesti - Ghimpati 1-1. ::: Onoare Vest: Corbii Mari - Ionesti 5-1, Romanesti - Jugureni 5-2, Odaia Turcului - Mogosani 4-2, Visina - PCM Ungureni 3-2, Odobesti - Morteni 4-3, Rascaeti - Picior de Munte 4-3, Burduca - T. Catunu 3-0, Zavoiu - Selaru 3-0. ::: Liga a VI-a - Etapa a 17-a ::: Promotie Nord: Pietrosita - P. Iedera 4-2, Valea Voievozilor - Bezdead 3-2, Sacuieni - Voinesti 2-10 (intrerupt), V. Iedera - V. Gura Ocnitei 3-0, FCM II Targoviste - Gemenea 0-3. Promotie Sud: Mija - Vladeni 2-2, Podu Rizii - S. Gura Ocnitei 2-1, Urziceanca II - Gulia 8-1, Baleni - Baldana 4-2, Dobra - Butimanu 3-0. ::: Promotie Vest: Gaesti - Tomsani 7-1, Picior de Munte II - Lunguletu 1-2, Viisoara - Nucet 10-3, Coada Izvorului si P. Gaesti au stat. :::

Teme principale

Prima pagină (PDF)

Caricatura zilei

Newsletter

Abonează-te pentru a primi buletinul de știri prin email

Adresa ta de email:
Agentia Nationala de presa AGERPRES - www.agerpres.ro



15.05.2010 00:11


A A

Campionatul judetean de fotbal

Campionatul judetean de fotbal

Liga a IV-a, etapa a 31-a, astăzi, ora 11,00

CS Răcari-FC Potlogi, Unirea Cobia-Comerțul Viișoara, Atletic Fieni-Gaz Metan Finta, FCM III Târgoviște-Flacăra Moreni, Petrolul Târgoviște-Gloria Cornești, G.S.A.Nucet- Voința Pierșinari, AS Doicești-Rapid Gemenea. Jocurile Voința Potlogi-Tisenmetal Colibași (0-3) și Luceafărul Dărmănești-Voința Potlogi (3-0) sunt anulate (echipele Voința Potlogi și Recolta Crovu retrăgându-se din competiție).

Clasament

1.Gloria 30 28 1 1 134-27 85

2.Petrolul 30 22 2 5 90-39 68

3.GM Finta 30 18 1 11 89-61 54*

4.FCM III 30 17 3 10 67-43 54

5.V.Potolgi 30 17 2 11 62-44 52*

6.Flacăra 30 15 5 10 91-50 49*

7.Pierșinari 30 15 4 11 64-56 49

8.AS Doicești 30 12 7 11 51-50 43

9.FC Potlogi 30 12 7 11 43-50 43

10.Dărmănești 30 13 4 13 55-63 43

11.Viișoara 30 11 8 11 43-44 41

12.Atletic 30 11 5 14 68-63 38

13.Nucet 30 11 4 15 48-56 37

14.Colibași 30 10 5 15 41-43 34*

15.Un.Cobia 30 7 6 17 47-87 27

16.Gemenea 30 7 1 22 36-123 22

17.Crovu 30 5 2 23 38-93 17

18.CS Răcari 30 5 1 24 37-110 16

*echipe penalizate cu câte 1 punct

**Recolta Crovu și Voința Potlogi s-au retras din campionat după începerea returului și vor pierde următoarele jocuri cu 3-0.

Liga a V-a

Onoare Etapa a 27-a, mâine, ora 11,00

Bradul-Sportul Gemenea, IL Caragiale-PAS Pucioasa, Buciumeni-Răzvad, Aninoasa-Pomicola, Dragomirești-AS Ulmi, Mănești-Pietroșița, Șuța Seacă-Runcu, Lucieni-Tătărani.

Seria Sud

Urziceanca-Poiana, Brezoaele-Comișani, Mărcești- Gheboaia, Conțești-Gaz Metan Finta II, Bucșani-Tărtășești, Electrosid Titu II-Ciocănești, Cojasca-Gura Ocniței.

Seria Vest

Gura Șuții-Mogoșani, Hulubești-Ziduri, Produlești- Românești, Odobești-Mătăsaru, Jugureni-Văcărești, Corbii Mari-Fierbinți, Burduca-Morteni, Valea Mare-Petrești.

Liga a VI-a, Promoție

Seria Nord (ultima etapă), mâine, ora 11,00: Dobra- Băleni, Gorgota 2009-Valea Voievozilor, Săcuieni-Viitorul Ocnița, Adânca-Racoviță.

Seria Sud, mâine, ora 11,00: Urziceanca-Podu Rizii, Ghimpați-Săgeata Cătunu, Conpet Cătunu-Sălcioara, Ibrianu-Niculești, Butimanu-Sl.Moară. Bolovani stă.

Seria Vest, mâine, ora 11,00: Pitaru-Braniște, Puntea de Greci-Ungureni-Ionești-Crovu, Vișina-Gura Foii, Răscăieți- Zăvoiu.

Tinel Aldea | [email protected]



Comentarii

sau

AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook

Trimis de barosss la 28.10.2010 08:08

farzzza burduca cea mai tare


Trimis de Ionut la 25.05.2010 22:04

Fortzzza Gura-Foii cea mai tare echipa!!!


Trimis de Alin la 22.05.2010 19:10

GURA-OGNITEI CEA MAI BUNA------SUPER FOTBALISTI


Trimis de messy la 15.05.2010 12:41

forzza dentas baldana


Nume:


Comentariu:



cod captcha



Din aceeaÂși categorie

Avem echipă, căutăm cumpărător
Pe cine mai interesează subiectele serioase?
"Așteptăm Chindia în Divizia A!"
Debut ratat
Echipă de fotbal feminin și la Nucet
Dentaș Bâldana nu s-a prezentat pe teren propriu
Început cu stângul pentru Juniorii C
Nu ratați în ziarul de joi!
Ne luară bronzul
Pasionați și profitori

Editorial

PDL a confiscat PNL

ALINA MAVRODIN VASILIU


Excluderile din PNL ale europarlamentarilor Norica Nicolai și Renate Weber, săvârșite ieri în public și pe față, confirmă temerile multor români că, unul câte unul, fruntașii liberali sunt azvârliți ca niște măsele stricate din partidul hibrid PNL confiscat de PDL.

[citește tot...]

Follow artpress_tgv on Twitter


publicitate

Click pe afis pentru detalii!


Programul Teatrului Municipal
Tony Bulandra din Targoviste

Click pe afis pentru detalii!



Poșta redacției: fii jurnalist !

Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in secțiunea dedicată postei redactiei.

CU CARTILE PE FATA....

CU CARTILE PE FATA....
-Multe interventii in paginile publicatiei dumneavoastra acuza echipa VOINTA BEZDEAD ca numai fotbal nu joaca... -am dat replica la momentul respectiv dar,inaintea fiecarui meci ni se aduc aceleasi acuze ??!! [citește tot...]

Alte articole »

Trimite articol

publicitate






Large Visitor Globe

aparate foto digitale



BLOGROLL POLITIC
Adrian TUTUIANU
Gabriel GROZAVU
PNL Targoviste
USL Targoviste
PSD Dambovita
PNL Dambovita

Centrul Medical
VALLERIANA Targoviste