Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
05.12.2023 00:16
La Potlogi,
Ziua Națională a României, marcată simplu și frumos
![Ziua Națională a României, marcată simplu și frumos](./upload/images/1/art_231205_Potlogi.jpg)
* Autoritățile au depus o coroană de flori la monumentul din centrul comunei, iar elevii au susținut un program artistic dedicat acestui eveniment
Autoritățile locale de la Potlogi au marcat Ziua Națională a României într-un mod simplu și frumos, așa cum ne-au obișnuit în fiecare an! După ce a vorbit cetățenilor adunați în fața sediului administrativ despre importanța acestei zile, în memoria eroilor neamului, viceprimarul cu atribuții de primar al comunei Potlogi, Viorel Drăghici a depus o coroană de flori la monumentul care se găsește chiar în fața Primăriei Potlogi și a Palatului Brâncovenesc. De asemenea, copiii de la Școala Generală Potlogi au susținut un program artistic dedicat Zilei Naționale a României.
„1 decembrie este ziua care unește românii de pretutindeni și așa cum spunea Barbu Ștefănescu Delavrancea, România este a noastră și a tuturor românilor, România este a celor de demult și a celor de apoi, România este patria celor dispăruți și a celor ce vor veni. România înseamnă păstrarea limbii materne, înseamnă păstrarea tradițiilor, înseamnă păstrarea obiceiurilor, a religiei, a credinței în Dumnezeu. La 1 decembrie este ziua când ne onorăm eroii, ne cinstim înaintașii pentru dezvoltarea acestei minunate țări de care ne bucurăm cu toții, de toate condițiile create în timp”, a declarat viceprimarul cu atribuții de primar al comunei Potlogi, Viorel Drăghici.
Violeta Stanciu
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
Peste 2200 de persoane și-au găsit un loc de muncă„Vaccinul, soluția cheie contra pestei porcine africane”
Aproape 400 de locuri de muncă vacante
Deficit de personal în Jandarmerie
Sf. Prooroc Ilie Tesviteanul
Evidența bolnavilor cronici, în vizorul Ministerului Apărării
Zero focare active de pestă porcină africană
Numărul urgențelor crește odată cu temperatura
Controale ITM privind protecția contra caniculei
„Sanitas la înălțime” promovează și un stil de viață sănătos
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
![](./upload/images/thumbs/1/art_240726_Dan Luca poza noua.jpg)
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.
Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica
![Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica](./upload/images/thumbs/1/art_cit_160408_fosa septica ecologica.jpg)