Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
23.02.2024 00:08
Pe podium la suliță
Medalii la atletism pentru CSȘ Târgoviște
![Medalii la atletism pentru CSȘ Târgoviște](./upload/images/1/art_240223_atletism.jpeg.jpg)
* Elena Constantin a ocupat locul 1, Iuliana Constantin, locul 2, iar Andreea Soare, locul 3, sportive pregătite de Cornel Pătrășcan și Mihai Prodan
Trei atleți de la Clubul Sportiv Școlar Târgoviște au urcat pe podium la Campionatul Municipal de Aruncări Lungi, în proba de suliță, competiție rezervată seniorilor și tineretului U23 și U20. Elena Constantin a ocupat locul 1, Iuliana Constantin, locul 2, iar Andreea Soare, locul 3. Sportivele sunt pregătite de Cornel Pătrășcan și Mihai Prodan. Podiumul nu l-au prins, în schimb, judocanii lui Romel Mușa și Dragoș Gogu, la Campionatul Național de Cadeți U18 de la Satu Mare. Bianca Banu a obținut locul 7 la categoria 48, Patricia Bucur a fost eliminată în pimul tur la categoria 63 kg, în timp ce Vlad Dolea și Dragoș Istrătescu au fost eliminați în turul 2 în recalificările categoriei 66 kg.
Victorii la handbal și volei
Echipa de baschet feminin U15 a clubului a susținut două meciuri în turneul de la Târgoviște, ambele pierdute: 42-93 cu Sportul Studențesc București și 42-65 cu KSE Tg. Secuiesc. La handbal junioare 3 (antrenor Adrian Apostol), s-a obținut o remiză (20-20 cu LPS Pitești) și o victorie (31-18 cu H2O Pitești). Un succes important au repurtat la volei cadetele U17 ale lui Ion Atanasiu, 3-0 cu CS Medgidia.
C.M.
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
S-a stabilit programul Cupei RomânieiUnele motivate, altele hazardate
Mesajul lui Boriga, după despărțirea de Chindia
Au prins finale la Cupa României
Victorie la scor de tenis
S-au jucat finalele Fazei Regionale
România la Jocurile Olimpice
Flacăra a început pregătirile pentru noua stagiune
Să fie Ghergu salvatorul Chindiei?
Antrenament în Bucegi
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
![](./upload/images/thumbs/1/art_240726_Dan Luca poza noua.jpg)
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.
Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica
![Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica](./upload/images/thumbs/1/art_cit_160408_fosa septica ecologica.jpg)