Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
04.04.2024 00:14
La Potlogi,
Investiții masive în infrastructură
![Investiții masive în infrastructură](./upload/images/1/art_240404_Potlogi.jpg)
* Termenul de finalizare a investiției este, potrivit viceprimarului cu atribuții de primar Viorel Drăghici, undeva la peste 2 luni de zile *În același timp, în localitate, se lucrează și la modernizarea drumului cunoscut sub denumirea de centura ocolitoare a comunei Potlogi
La momentul acesta în comuna Potlogi se lucrează în ritm alert la proiectul de amenajare trotuare și accese la proprietăți, respectiv scurgerea apelor pluviale… pe DJ 711 A și DJ 711 D! Acesta este un proiect pe care Primăria Potlogi îl derulează în asociere cu Consiliul Județean Dâmbovița, a cărui valoare este de 2.251.859,69 lei. Termenul de finalizare a investiției este, potrivit viceprimarului cu atribuții de primar Viorel Drăghici, undeva la peste 2 luni de zile. În același timp, în localitate, se lucrează și la modernizarea drumului cunoscut sub denumirea de centura ocolitoare a comunei Potlogi. ,,Deja lucrările se desfășoară în plin, iar investiția are o valoare de 9.623.552,98 lei, finanțarea fiind asigurată prin Programul ,,Anghel Saligny’’. Va fi gata în cursul acestui an. Constructorul a spus că undeva în 3 luni de zile se va finaliza centura ocolitoare de la Potlogi. Avantajul major este că mașinile de mare tonaj vor ieși pe aceste drumuri care se duc în DJ 711, iar cealaltă bretea se duce la Autostrada București –Pitești. Vom scăpa de praful din zona culturilor agricole… Este un câștig și pentru mediu și pentru oamenii din comună pentru că aceste mașini de mare tonaj, la un moment dat, deranjează. Potlogi este o zonă circulată pentru că face legătura între Autostrada București - Pitești și DN 7 care este în modernizare… Este ușor de trecut de la A1 la DN 7, iar localitatea noastră este cea de tranzit’’, ne-a declarat ieri viceprimarul cu atribuții de primar al comunei Potlogi, Viorel Drăghici.
Violeta Stanciu
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
Salvați Salvarea!„Nu rezolvăm problema economică în România crescând taxe”
PSD Dâmbovița, final de analiză în teritoriu
Teren modern de sport, construit prin PJDL
Pensionarii, nemulțumiți de pensiile care nu țin pasul cu inflația
Lucrări avansate la DN 7 Bâldana - Titu
Contabilii cer eliminarea E-TVA și oprirea „dictaturii fiscale”
Finanțarea pentru medicii de familie și cei din Ambulatoriu
Privatizarea Automecanica Moreni, o misiune (im)posibilă
„Codul Fiscal se schimbă de sute de ori pe an”
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
![](./upload/images/thumbs/1/art_240726_Dan Luca poza noua.jpg)
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.
Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica
![Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica](./upload/images/thumbs/1/art_cit_160408_fosa septica ecologica.jpg)