Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
08.05.2024 00:12
Pe ultima sută de metri, schimbări la PSD Dâmbovița, din motive medicale
Dinu Marian este noul candidat PSD la Primăria Gura Șuții
![Dinu Marian este noul candidat PSD la Primăria Gura Șuții](./upload/images/1/art_240508_PSD DAMBOVITA 70524.jpeg.jpg)
*Referitor la noua componență a Consiliului Județean Dâmbovița care va rezulta după alegerile din 9 iunie 2024, Corneliu Ștefan a declarat că, după numărul de semnături depuse, 4 partide vor constitui forul administrativ județean, respectiv PSD, PNL, Alianța Dreapta Unită și AUR.
Dinu Marian, actual consilier județean, este candidatul PSD Dâmbovița pentru funcția de primar al comunei Gura Șuții. Decizia de schimbare a candidatului a fost luată, pe ultima sută de metri, de conducerea PSD Dâmbovița la solicitarea actualului primar Constantin Dinu care s-a retras din motive de sănătate.
„La Gura Șuții am fost nevoiți să schimbăm candidatul, din motive medicale. Îi mulțumesc public d-ului primar Constantin Dinu pentru ceea ce a făcut pentru localitatea Gura Șuții. Acesta a rămas în echipa noastră, este primul pe lista de consilieri locali. Deci la Gura Șuții avem alt candidat la funcția de primar, pe Dinu Marian, actual consilier județean”, a declarat președintele CJD și PSD Dâmbovița, Corneliu Ștefan în cadrul unei recente conferințe de presă.
Liderul PSD Dâmbovița a reiterat faptul că, în afară de municipiile Târgoviște și Moreni, de orașele Pucioasa și Fieni, PSD are șanse reale să câștige la Găești și la Titu.
„PSD va câștiga, în afară de localitățile unde avem astăzi primari social democrați, în cel puțin 4 localități conduse în prezent de primari din partea PNL”.
Referitor la noua componență a Consiliului Județean Dâmbovița care va rezulta după alegerile din data de 9 iunie 2024, Corneliu Ștefan a declarat că, ținând cont de depunerea candidaturilor, 4 partide vor constitui forul administrativ județean.
„După numărul de semnături, PSD a depus 125.000 de semnături, PNL- 17.000 de semnături, Alianța Dreapta Unită -10.000 de semnături, Partidul AUR -7000 de semnături. Cu siguranță aceasta va fi ordinea și pe 9 iunie 2024… Sunt sondaje făcute la nivelul județului Dâmbovița, am făcut și anumite focus grupuri în anumite zone ale județului Dâmbovița. Știm foarte clar cum stăm începând de la nivelul municipiului Târgoviște și până la ultima localitate din județul Dâmbovița. Știm ce se întâmplă astăzi în județul Dâmbovița”, a menționat președintele CJD și PSD Dâmbovița, Corneliu Ștefan.
Violeta Stanciu
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
Salvați Salvarea!„Nu rezolvăm problema economică în România crescând taxe”
PSD Dâmbovița, final de analiză în teritoriu
Teren modern de sport, construit prin PJDL
Pensionarii, nemulțumiți de pensiile care nu țin pasul cu inflația
Lucrări avansate la DN 7 Bâldana - Titu
Contabilii cer eliminarea E-TVA și oprirea „dictaturii fiscale”
Finanțarea pentru medicii de familie și cei din Ambulatoriu
Privatizarea Automecanica Moreni, o misiune (im)posibilă
„Codul Fiscal se schimbă de sute de ori pe an”
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
![](./upload/images/thumbs/1/art_240726_Dan Luca poza noua.jpg)
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.
Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica
![Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica](./upload/images/thumbs/1/art_cit_160408_fosa septica ecologica.jpg)