Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
28.11.2023 00:10
Editorial sportiv: Lovitura de la colț!
Debut frumos pentru Diego
![Debut frumos pentru Diego](./upload/images/1/art_231128_costin mihai poza noua.jpg)
Chindia a câștigat la Tunari, pe un teren inundat, și era normal să o facă. De fapt, era vital. Jucătorii sunt datori oamenilor care iubesc din tot sufletul această echipă și, în mod, special, războinicilor din galerie. Practic, sunt primii care fac zid în jurul Chindiei, îndurând stihiile naturii și orice provocare. Pe o vreme bacoviană, ei au transmis energie echipei, care a tras din greu pentru un succes oxigen. Interesantă abordarea italianului Diego Longo, la numai câteva zile după ce a preluat Chindia, care nu a ezitat să lase pe bancă mai mulți jucători importanți.
Cel mai inspirat a fost cu Zivkovic, croatul din avanposturi, omul care a produs pericol în multe rânduri în careul advers și care a deschis scorul, într-un moment important, în a doua jumătate a reprizei secunde. Chiar dacă pare o victorie de serviciu, care trebuia bifată, Tunari nu-i chiar o echipă ușor de bătut. Până la meciul cu Chindia, a pierdut un singur joc din ultimele 7, plus că în grupele Cupei României este neînvinsă. Echipa ilfovează a remizat atât cu Universitatea Craiova, cât și cu FC Voluntari, păstrând șanse la calificarea în sferturile de finală.
Chindia a fost echipa mai bună în duelul de sâmbătă, iar victoria obținută o menține în lupta pentru play-off, de unde se promovează în SuperLigă sau se merge la barajul de promovare. A ieșit bine la Tunari, Longo a debutat cu dreptul, însă vine un meci cu mult mai greu, contra Concordiei Chiajna. Un meci crucial, care poate poziționa Chindia pe un culoar favorabil către play-off sau care o poate trimite în play-out. Acolo unde va ajunge FC Argeș, o altă echipă retrogradată din SuperLigă, care nu se regăsește în eșalonul secund.
Costin Mihai
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
S-a stabilit programul Cupei RomânieiUnele motivate, altele hazardate
Mesajul lui Boriga, după despărțirea de Chindia
Au prins finale la Cupa României
Victorie la scor de tenis
S-au jucat finalele Fazei Regionale
România la Jocurile Olimpice
Flacăra a început pregătirile pentru noua stagiune
Să fie Ghergu salvatorul Chindiei?
Antrenament în Bucegi
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
![](./upload/images/thumbs/1/art_240726_Dan Luca poza noua.jpg)
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.
Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica
![Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica](./upload/images/thumbs/1/art_cit_160408_fosa septica ecologica.jpg)