Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
29.11.2023 00:13
Parcurs perfect
Chindia, o nouă victorie la U19
![Chindia, o nouă victorie la U19](./upload/images/1/art_231129_republicani.jpeg.jpg)
* În urma acestor rezultate, Chindia este pe primul loc, cu 43 de puncte, GȘA Nucet este pe locul trei, cu 24 de puncte, iar CSȘ Târgoviște se clasează pe locul șase, cu 20 de puncte.
În etapa cu numărul 4 din play-off-ul acestei ediții a Campionatului Național de Juniori U19 a fost programat un derby dâmbovițean. Chindia Târgoviște a învins de o manieră categorică pe GȘA Nucet, cu 7-0, în timp ce cealaltă formație dâmbovițeană care activează la acest nivel, CSȘ Târgoviște, a câștigat în deplasare la Petrosport Ploiești, 4-3. În urma acestor rezultate, Chindia este pe primul loc, cu 43 de puncte, GȘA Nucet este pe locul 3, cu 24 de puncte, iar CSȘ Târgoviște se clasează pe locul 6, cu 20 de puncte. Aceasta a fost ultima etapă din 2023, campionatul urmând a se relua în luna martie 2024.
Doar un punct la U17
La U17, Chindia a pierdut meciul cu ACS Juniorul 2014, 0-2, iar CSȘ Târgoviște a remizat în deplasare la Petrosport Ploiești, 2-2. Astfel, Chindia este pe locul 2 în play-off-ul Seriei a 4-a, cu 35 de puncte, în timp ce CSȘ ocupă locul 5, cu 22 de puncte. În play-out, meciul dintre Liceul Tehnologic Sf. Pantelimon și GȘA Nucet se va disputa pe 6 decembrie. În acest moment, echipa din Nucet ocupă locul 5 în play-out, cu 11 puncte.
Doar o victorie în Liga Elitelor
La nivelul Ligii Elitelor U16, în play-out, Chindia a fost învinsă de Sport Team București, 1-2. Formația din Târgoviște se clasează pe locul 4, cu 13 puncte. În play-out-ul Ligii Elitelor U15, Chindia Târgoviște a pierdut meciul cu FC Voluntari, 1-2. În acest moment, echipa târgovișteană este pe locul secund în play-out-ul Seriei a 2-a, cu 19 puncte. La nivelul Ligii Elitelor U14, Chindia a învins Metaloglobus București cu 7-2 și ocupă locul secund în Seria a 3-a, în spatele formației FC Argeș.
Cosmin Sava
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
S-a stabilit programul Cupei RomânieiUnele motivate, altele hazardate
Mesajul lui Boriga, după despărțirea de Chindia
Au prins finale la Cupa României
Victorie la scor de tenis
S-au jucat finalele Fazei Regionale
România la Jocurile Olimpice
Flacăra a început pregătirile pentru noua stagiune
Să fie Ghergu salvatorul Chindiei?
Antrenament în Bucegi
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
![](./upload/images/thumbs/1/art_240726_Dan Luca poza noua.jpg)
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.
Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica
![Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica](./upload/images/thumbs/1/art_cit_160408_fosa septica ecologica.jpg)