Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
05.12.2023 00:18
În Piața Tricolorului, în prezența a mii de târgovișteni, a fost dat startul celei mai frumoase perioade din an
Târgoviștea strălucește din nou în luminițele sărbătorilor de iarnă
![Târgoviștea strălucește din nou în luminițele sărbătorilor de iarnă](./upload/images/1/art_231205_luminite 1.jpeg.jpg)
În cursul serii de duminică, 3 decembrie a.c., Piața Tricolorului din Târgoviște a fost cuprinsă de magia sărbătorilor de iarnă printr-un spectacol impresionant, culminând cu aprinderea luminițelor de Crăciun. Primăria Târgoviște a transformat orașul într-o oază de lumină și culoare, învăluindu-l în straie festive pentru a întâmpina cu bucurie și căldură spiritul sărbătorilor.
Mii de târgovișteni, indiferent de vârstă, s-au adunat pentru a fi martorii momentului în care centrul municipiului a fost îmbrăcat în luminițe strălucitoare și un brad impunător a fost aprins în toată splendoarea sa, în Piața Tricolorului. Corul „Valachia Christiana”, dirijat de Mihail Vlădăreanu, a deschis evenimentul de aseară prin colinde românești frumoase.
A urmat un scurt, dar impresionant foc de artificii care a colorat cerul în nenumărate nuanțe, captivând privirile celor prezenți. Un spectacol de lasere a completat atmosfera feerică, aducând un plus de magie și strălucire serii. Localnicii și vizitatorii au fost cuprinși de spiritul sărbătorilor, învăluiți într-o atmosferă plină de bucurie și căldură. Mulțimea s-a bucurat de fiecare moment al serii, adunând amintiri frumoase care vor rămâne în inimile lor pe tot parcursul sezonului festiv.
Primarul Daniel Cristian Stan a început numărătoarea inversă pentru aprinderea iluminatului festiv. Alături de acesta, au fost și ceilalți membri din executivul Primăriei Târgoviște: viceprimarii Monica Ilie și Cătălin Rădulescu, city managerul orașului, Gabriel Boriga. De asemenea, pe scena amenajată în Piața Tricolorului au fost prezenți, la momentul festiv, președintele Consiliului Județean Dâmbovița, Corneliu Ștefan și vicepreședintele Luciana Cristea.
Ștefan Khalil
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
Importanța identificării candidatului idealUnanimitate... de vară la ședința CJ Dâmbovița
Sprijin pentru centrul pentru vârstnici din Ghergani
Peste 1038 de persoane, implicate în acțiuni anti-drog
Creșterea infracționalității în școlile din Dâmbovița
Crin Antonescu de ce nu?
Inspectoratul Școlar, în colimatorul Prefecturii din cauza examenelor naționale
Primăria Găești, amendată pentru lipsa unui adăpost pentru maidanezi
„Recesiune în piața de metalurgie”
Recalcularea pensiilor, subiect „spinos” pentru vârstnici
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
![](./upload/images/thumbs/1/art_240726_Dan Luca poza noua.jpg)
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.
Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica
![Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica](./upload/images/thumbs/1/art_cit_160408_fosa septica ecologica.jpg)