Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
31.03.2023 00:08
Se apropie finalul sezonului regulat...
Se limpezesc apele la Liga a 6-a
![Se limpezesc apele la Liga a 6-a](./upload/images/1/art_230331_L6.jpeg.jpg)
* Aninoasa, Cojasca și IL Caragiale sunt calificate în play-off, unde au șanse foarte mari să mai ajungă Lungulețu și Dragomirești. Lucieni și Crovu se luptă pentru ultimul loc ce poate aduce promovarea
Aninoasa și-a confirmat statutul de lider în Seria Nord din Liga a 6-a și a obținut singurul succes al etapei pe teren străin. Altfel, gazdele s-au impus în trei jocuri, prin Mănești, Dragomirești și Cetatea Târgoviște, în timp ce unul s-a încheiat nedecis. Dragomirești a luat o opțiune serioasă la calificarea în play-off, după victoria foarte importantă cu Runcu. Mănești nu renunță la poziția secundă, chiar dacă șansele mai sunt doar teoretice. Aninoasa se pregătește pentru turneul final al promovării. Rezultatele etapei: Gloria Mănești – Voința Buciumeni 3-0, Voința Bezdead – Viitorul Aninoasa 0-9, AS Dragomirești – Sportul Runcu 2-1, Cetatea Târgoviște – AS Malu cu Flori 6-1, Voința Valea Voievozilor – Gloria Doicești 1-1, Viitorul Gorgota – Valahii Târgoviște 0-3.
În Sud s-a relansat lupta pentru locul 2
Lucieni a prelungit forma bună din acest an și a obținut singura victorie a oaspeților în deplasare la Liga a 6-a, Seria Sud. Gazdele au reușit, în schimb, trei succese, prin Găești, Produlești și Morteni, două dintre partide consemnând o egalitate la 2. Lungulețu a scăpat neînvinsă după o nouă deplasare grea și își face planuri de play-off. Lupta pentru a doua poziție calificantă s-a relansat, Crovu și Lucieni ajungând la egalitate de puncte. Șelaru așteaptă la cotitură, în timp Produlești a prins viteză cam târziu. Rezultatele etapei: Voința Ionești – Sportul Lucieni 0-3, AS Mătăsaru – Flacăra Ghinești 2-2, FC Găești – Viitorul Sălcioara 5-0, Avântul Produlești – Viitorul Străoști 7-1, Olimpia Morteni – Juventus Crovu 2-0, Viitorul Șelaru – FC Lungulețu 2-2.
Lucrurile sunt clare în Est
O etapă la discreția echipelor gazdă în Seria Est din Liga a 6-a, care s-au impus prin Băleni, Dărmănești 2, Cojasca și IL Caragiale. Aici lucrurile sunt clare în privința calificării în play-off, unde vor lupta pentru promovare Cojasca și IL Caragiale. Suspans a rămas doar pentru un onorific loc pe podium. Rezultatele etapei: Universitatea Băleni – Metalul Colonia Mija 10-0, Luceafărul 2 Dărmănești – Victoria 2 Comișani 4-1, Viitorul Cojasca – Publirex Ciocănești 6-1, Viitorul IL Caragiale – Unirea Ogrea 4-0, Gloria Postârnacu – Gloria Iedera 0-3. Săgeata Cătunu a stat.
C.M.
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
S-a stabilit programul Cupei RomânieiUnele motivate, altele hazardate
Mesajul lui Boriga, după despărțirea de Chindia
Au prins finale la Cupa României
Victorie la scor de tenis
S-au jucat finalele Fazei Regionale
România la Jocurile Olimpice
Flacăra a început pregătirile pentru noua stagiune
Să fie Ghergu salvatorul Chindiei?
Antrenament în Bucegi
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
![](./upload/images/thumbs/1/art_240726_Dan Luca poza noua.jpg)
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.
Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica
![Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica](./upload/images/thumbs/1/art_cit_160408_fosa septica ecologica.jpg)