Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
05.12.2023 00:15
Moș Crăciun a venit devreme la Centrul de Transfuzie Sanguină Dâmbovița
![Moș Crăciun a venit devreme la Centrul de Transfuzie Sanguină Dâmbovița](./upload/images/1/art_231205_iulia stanciu.jpg)
*Două paturi de colectă mobilă, un laptop și o imprimantă, un echipament de transport sânge omologat cu un logger de temperatură, ultimele achiziții ale Centrului de Transfuzie făcute cu sprijinul Băncii Transilvania Târgoviște
Moș Crăciun a venit... mai devreme anul acesta la Centrul de Transfuzie Sanguină Dâmbovița! Instituția, de importanță vitală pentru sănătatea oamenilor, a primit, pe final de an, o sponsorizare importantă din partea Băncii Transilvania – filiala Târgoviște, care s-a materializat imediat în noi echipamente absolut necesare activității de donare de sânge. Gestul umanitar făcut de unitatea bancară nu este singular, pentru că salariații băncii sunt donatori fideli ai Centrului de Transfuzie Sanguină Dâmbovița, iar între cele două instituții există o colaborare excelentă.
„Recent am primit o sponsorizare de la Banca Transilvania – filiala Târgoviște, care s-a gândit la noi acum pe sfârșit de an. Putem să spunem că ne-a adus și nouă Moșul ceva. Este o colaborare excelentă. Acum ne-am gândit noi de ce am avea neapărat nevoie și cu ajutorul lor am mai achiziționat două paturi de colectă mobilă. De data asta le-am luat sub formă de pat ca să fie și pentru cei care donează prima dată, să doneze întinși, care se adaugă la cele două scaune de colectă mobilă pe care le avem deja, tot primite cu ajutorul unei sponsorizări, cu care ieșim pe teren. Am mai luat un laptop și o imprimantă de care aveam nevoie urgent, pentru că nu mai aveam un plan B într-un anumit sector de înregistrare de date, și încă un echipament de transport sânge omologat cu un logger de temperatură. Aveam nevoie de această unitate de transport, cu monitorizare de temperatură, pentru drumurile pe care le facem inclusiv pentru probele care ies neconcludente la noi, probe de plasmă, niște lucruri pe care le putem face numai folosind acest echipament. Toate acestea au fost achiziționate din sponsorizarea de la Banca Transilvania. Noi ne-am bucurat și ne bucurăm de cel mai mic ajutor care vine în sprijinul activității noastre”, ne-a declarat dr. Iulia Stanciu, directorul Centrului de Transfuzie Sanguină Dâmbovița.
Violeta Stanciu
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
Noi investiții în infrastructura rutierăLa Potlogi se va putea circula pe centura ocolitoare
Eforturi pentru aducerea gazelor naturale în comuna Raciu
Iluminatul public, în plin proces de eficientizare
Retragerile totale sau parțiale de fonduri, un fenomen alarmant
195 locuri de muncă vacante în Spațiul Economic European
Modernizarea Școlii Gimnaziale de la Românești, pe ultima sută de metri
Dezvoltarea fondurilor de vânătoare atrage interesul vânătorilor profesioniști
Apa potabilă, în pericol din cauza secetei
Exporturile și importurile, în picaj
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
![](./upload/images/thumbs/1/art_240726_Dan Luca poza noua.jpg)
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.
Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica
![Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica](./upload/images/thumbs/1/art_cit_160408_fosa septica ecologica.jpg)